مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

تحلیل فارکس و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (23 اردیبهشت)

در این پست به تحلیل فارکس و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (23 اردیبهشت) پرداختیم.

 

در ویدیو امروز به بررسی رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری پرداختیم. رویدادهای مطرح شده در این ویدیو به دلیل اهمیت و تاثیر بالایی که دارند میتواند بر ارز مربوطه تاثیر گذار باشند.

 

از مهمترین رویدادهای هفته آینده میتوان به انتظارات تورمی فصلی نیوزیلند در روز دوشنبه و تغییر تعداد مدعی انگلستان، شاخص ماهیانه قیمت تولید کننده آمریکا و صحبت های پاول، رئیس Fed در روز سه شنبه اشاره کرد. روز چهارشنبه با داده های زیادی از جمله شاخص قیمت دستمزد استرالیا، شاخص ماهیانه قیمت مصرف کننده آمریکا، خرده فروشی آمریکا ماهیانه، شاخص سالیانه قیمت مصرف کننده آمریکا و شاخص تولید امپایر استیت همراه است. در روز پنج‌شنبه میتوان به داده های تغییر اشتغال استرالیا، نرخ بیکاری استرالیا و مطالبات بیکاری آمریکا اشاره کرد. روز جمعه نیز تولید صنعتی چین سالیانه منتشر خواهد شد.

 

 

در ادامه به تحلیل مفصل شاخص دلار آمریکا، نمودار طلا XAU/USD نمودار یورو دلار، نمودار پوند دلار و نمودار دلار استرالیا به دلار آمریکا پرداحتیم.

 

 

 

تحلیل شاخص دلار آمریکا

بهبودی اندک در طول هفته منجر به جهش دلار آمریکا (USD) به منطقه فراتر از سد 105.00 شد. که توسط شاخص USD (DXY) اندازه‌گیری شد و دو هفته متوالی عملکرد منفی قیمت را معکوس کرد.

یک بار دیگر، عملکرد هفتگی گرین‌بک عمدتاً منعکس‌کننده واکنش سرمایه‌گذاران به تغییر احساسات در مورد زمان‌بندی بالقوه برنامه تسهیل فدرال رزرو بود. به نظر می رسد احتمال تعدیل نرخ در نشست 18 سپتامبر مورد توجه قرار گرفته. در حال حاضر به عنوان محتمل ترین گزینه در میان فعالان بازار تلقی می شود.

در مورد دوم، ابزار FedWatch گروه CME احتمال کاهش نرخ ها در گردهمایی 18 سپتامبر را حدود 70 درصد می بیند.

حمایت از موارد فوق منجر به سرد شدن بیشتر بازار کار ایالات متحده شد. همانطور که توسط ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی بالاتر از حد انتظار نشان داده شد. در حالی که پیام محتاطانه بسیاری از سیاستگذاران فدرال رزرو به این دیدگاه افزود.

با این حال، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس پیشنهاد کرد که بازار قوی مسکن و کاهش بالقوه در پیشرفت تورم ممکن است دلالت بر این داشته باشد. که سیاست پولی آنچنان که مقامات فدرال رزرو تصور می‌کنند محدودکننده نیست. سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، روز چهارشنبه بر لزوم سرد شدن اقتصاد ایالات متحده به عنوان ابزاری برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی بانک مرکزی تاکید کرد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو روز پنجشنبه اظهار داشت که عدم اطمینان “قابل توجه” در مورد مسیر تورم ایالات متحده در ماه های آینده وجود دارد. در حالی که ابراز اطمینان می شود که فشارهای قیمتی همچنان به تدریج کاهش می یابد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x