مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

5 رویداد خبری فارکس که باید بشناسید

5 رویداد برتر خبری فارکس: 1. تصمیم نرخ بهره بانک مرکزی 2. تولید ناخالص داخلی 3.CPI (داده های تورم) 4. نرخ بیکاری 5. نشست FOMC

 

در دنیای پرسرعت بازارهای ارز، جایی که به نظر می رسد حرکت های عظیم ممکن است از هر جایی آغاز شوند، برای معامله گران جدید بسیار مهم است که در مورد شاخص های مختلف اقتصادی و رویدادها و اخبار فارکس که بازارها را شکل می دهند، بیاموزند. در واقع، دستیابی سریع به اطلاعاتی که باید به آنها توجه کرد، به چه معناست، و چگونه آن را معامله کنیم. با توجه به این اطلاعات می‌توان دید که معامله‌گران جدید به سرعت بسیار سودآورتر می‌شوند و مسیر موفقیت بلندمدت را ایجاد می‌کنند.

الگوهای نمودار تکنیکال برای معامله بسیار سودآور هستند، اما همیشه باید از داستان بنیادی که در نهایت بازارها را هدایت می کند آگاه بود. در ادامه پنج مورد از مهم ترین اخبار/شاخص های اقتصادی را که باید در حال حاضر بدانید را ذکر شده است!

 

 

5 رویداد برتر خبری فارکس

 

1. تصمیم نرخ بهره بانک مرکزی

هر ماه بانک‌های مرکزی مختلف اقتصادهای جهان گرد هم می‌آیند تا در مورد نرخ‌های بهره که مسئول آن هستند تصمیم بگیرند. تصمیمی که آنها باید بگیرند این است که نرخ ها را بدون تغییر بگذارند، نرخ ها را افزایش دهند یا نرخ ها را پایین بیاورند و نتیجه این تصمیم برای ارز آن کشور و به همین ترتیب بر معامله گران تاثیر می‌گذارد.

معمولاً افزایش نرخ‌ها برای ارز مربوطه صعودی تلقی می‌شود (به این معنی که ارزش آن افزایش می‌یابد) و کاهش نرخ‌ها معمولاً به ضرر ارز مربوطه است (به این معنی که ارزش آن کاهش می‌یابد) در حالی که یک تصمیم بدون تغییر می‌تواند بسته درک اقتصادی در آن زمان صعودی یا نزولی باشد.

در حالی که تصمیم نرخ بهره به خودی خود بسیار مهم است، بیانیه سیاست پولی نیز بسیار مهم است. بانک مرکزی نمای کلی از اقتصاد و نحوه نگاه آنها به چشم انداز آینده را ارائه می دهد.

برخی از بهترین معاملاتی که می توانید انجام دهید ناشی از تصمیم گیری در مورد نرخ بهره است. برای مثال، از آنجایی که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره منطقه یورو را در سپتامبر 2014 به 0.05 درصد کاهش داد، از آن زمان EURUSD بیش از 2000 پیپ کاهش یافت.

 

2. تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یک شاخص مهم سلامت اقتصادی در یک کشور است. بانک مرکزی یک کشور هر ساله چشم انداز رشدی را انتظار دارد که تعیین می کند یک کشور چقدر باید رشد کند،که با تولید ناخالص داخلی اندازه گیری می شود.

زمانی که تولید ناخالص داخلی کمتر از انتظارات بازار باشد، ارز مربوطه تمایل به کاهش پیدا می‌کند و زمانی که تولید ناخالص داخلی از انتظارات فراتر رود، ارزش ارز تمایل به افزایش دارد. بنابراین، انتشار این رقم به شدت توسط معامله گران ارز مشاهده می شود و می توان از آن برای پیش بینی محتاطانه حرکات بانک مرکزی استفاده کرد.

هنگامی که تولید ناخالص داخلی ژاپن در نوامبر 2014 به طور تکان دهنده ای 1.6 درصد کاهش یافت، ین به شدت در برابر دلار کاهش یافت زیرا معامله گران مداخله بیشتر بانک مرکزی را پیش بینی می کردند.

 

3.CPI (داده های تورم)

شاخص قیمت مصرف کننده پرکاربردترین معیار تورم در بین شاخص های مختلف اقتصادی است. این شاخص اطلاعاتی در مورد میانگین  قیمت‌های پرداخت شده توسط مصرف‌کنندگان برای سبدی از کالاهای بازار ارائه می‌کند. این شاخص نشان می‌دهد که آیا همان کالاها برای مصرف‌کنندگان هزینه بیشتری دارند یا کمتر.

بانک‌های مرکزی بر این نسخه نظارت می‌کنند تا به آنها در تنظیم نرخ و سیاست کمک کنند. اگر تورم مشهود باشد و فراتر از یک هدف مشخص باشد، برای مقابله با آن از افزایش نرخ بهره استفاده می شود.

در نوامبر 2014، CPI کانادا از انتظارات بازار 2.2% پیشی گرفت و به 2.3% رسید و دلار کانادا متعاقباً در برابر ین ژاپن تا بالاترین سطح شش ساله معامله شد.

 

4. نرخ بیکاری

نرخ بیکاری یک کشور با توجه به اهمیت آن برای بانک های مرکزی به عنوان شاخص سلامت یک اقتصاد، برای بازارها بسیار مهم است. افزایش اشتغال منجر به افزایش نرخ بهره می شود زیرا بانک های مرکزی قصد دارند تورم را با رشد متعادل نگه دارند و به این ترتیب این رقم توجه بازار را از سوی معامله گران جلب می کند.

در کنار نرخ بیکاری، دو آمار مهم نیروی کار، ارقام ADP و NFP ایالات متحده است که هر ماه منتشر می شود. NFP از اهیت بیشتری برخوردار است. با توجه به توجه فعلی بازار فارکس به تاریخ احتمالی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، اهمیت این رقم هر ماه بیشتر می شود.

آمارهای ADP یک ابزار پیش بینی مهم برای NFP است و زودتر از NFP  منتشر می شود.

 

5. نشست FOMC

اگر چه جلسات بانک مرکزی همه اقتصادها بسیار مهم است، جلسه کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا بیشتر مورد توجه است زیرا دلار آمریکا در حال حاضر ارز ذخیره جهانی است.

کمیته هر ماه برای تعیین نرخ‌ها و اظهار نظر در مورد شرایط اقتصادی فعلی و اثربخشی سیاست پولی فعلی تشکیل جلسه می‌دهد. این کمیته چشم‌اندازی از انتظارات از شرایط اقتصادی آینده و سیاست‌های پولی ترسیم می‌کند.
کمیته متشکل از اعضایی است که نظرهای «هاوکیش» (تهاجمی) موافقان افزایش نرخ بهره و «دوویش» (دفاعی) کسانی که طرفدار کاهش نرخ هستند دارند.

بیانیه کمیته به شدت توسط معامله گرانی که به دنبال سرنخ هایی در مورد نحوه رفتار بانک مرکزی در آینده هستند مورد بررسی قرار می گیرد. حتی به ظاهر بی اهمیت ترین اصطلاحات می تواند باعث حرکت های بزرگ در بازار فارکس شود.

جلسات FOMC می تواند باعث نوسانات زیادی در بازار فارکس شود، همانطور که در 18 مارس 2015 مشاهده شد، زمانی که EURUSD در عرض چند دقیقه 400 پیپ افزایش یافت زیرا بازارها جلسه را برای دلار منفی تفسیر کردند.

نکته کلیدی در مورد همه اخبار اقتصادی تنها معنای انتشار واقعی نیست، بلکه این است که چگونه بازار انتشار را پیش‌بینی می‌کند و متعاقباً به آن واکنش نشان می‌دهد. اینجاست که فرصت‌های معاملاتی ایجاد می‌شود. برای معامله گران جدیدی که به دنبال معامله رویدادهای خبری هستند می تواند بسیار دشوار باشد زیرا نوسانات و عدم اطمینان می تواند بسیار زیاد باشد. خوشبختانه ما مجموعه فوق العاده ای از اندیکاتورها داریم که برای معاملات رویدادهای خبری عالی هستند.

5 3 رای ها
به این پست امتیاز دهید
نویسنده
اشتراک کذاری
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x