مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

XAUUSD

قیمت لحظه ای

 

تحلیل تکنیکال

طلا برای حفظ قیمت بالای 1970 دلار تلاش می کند!

 

در بحبوحه ضعف گسترده دلار آمریکا در روز پنجشنبه، قیمت طلا توانسته است تا 1970 دلار بالاتر رود، اما نتوانست حرکت صعودی خود را حفظ کند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت و پس از داده های ایالات متحده به 3.6% رسید و صعود XAU/USD را محدود کرد.

XAU/USD ممکن است در کوتاه مدت کمی تغییر کند، اما وقتی از راه دور به آن نگاه کنیم، همچنان در روند صعودی قرار دارد و دیدگاهی میان مدت اتخاذ می کند. قیمت این فلز گرانبها همچنان در نمودار روزانه به بالا و پایین‌ترین حد خود ادامه می‌دهد که نشان می‌دهد روند صعودی در جریان است. بنابراین، با توجه به اصل بازار، “روند تا پایان خم شدن دوست شماست”، چشم انداز فنی به نفع گاو نر است.

شکستن بالاتر از سقف کلیدی 2009 دلاری مارس تاییدی بر صعود بیشتر خواهد بود. پس از آن، هدف بعدی برای قیمت طلا در بالاترین حد 2070 دلار مارس 2022 قرار خواهد گرفت.

نوسان کلیدی 1934 دلاری 22 مارس باید برای گاوهای طلا حفظ شود تا مزیت را حفظ کنند. با این حال، شکستن و بسته شدن به صورت روزانه زیر این سطح، شک و تردیدی را در ارزیابی کلی روند صعودی ایجاد می‌کند. چنین حرکتی احتمالاً کاهش شدیدی را برای حمایت از 1990 دلار که توسط میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) عرضه می شود، شاهد خواهد بود.

پیشنهادی وجود دارد که قیمت طلا ممکن است در حال شکل‌گیری یک الگوی مثلثی باشد زیرا بین یک محدوده محدود به این سو و آن سو در نوسان است، و بررسی دقیق‌تر این الگو در بازه‌های زمانی پایین‌تر ممکن است به معامله‌گران فرصت‌هایی برای ورود به معاملات شکست در سطوح جسورانه‌تر نسبت به گسترده‌تر ارائه دهد.

حمایت مهم اول
حمایت مهم دوم
مقاومت مهم اول
مقاومت مهم دوم
1990
1985
2000
2020

تحلیل بنیادی

درباره XAUUSD

در بازار فارکس، طلا نوعی ارز است. ویژگی خاص طلا این است که فقط در برابر دلار آمریکا (USD) قابل معامله است. کد پذیرفته شده بین المللی برای طلا XAU است. این دارایی به عنوان یک دارایی “پناهگاه امن” شناخته می شود، انتظار می رود ارزش آن در زمان نوسانات و عدم اطمینان اقتصادی افزایش یابد.
جفت XAU/USD به معامله گر می گوید که برای خرید یک اونس طلا (ارز پایه) به چند دلار آمریکا (ارز مظنه) نیاز است. ایالات متحده کشوری است که بزرگترین ذخایر طلا در جهان را در اختیار دارد.

سازمان های تاثیرگذار

 • WGC (شورای جهانی طلا)، سازمان توسعه بازار برای صنعت طلا که هدف آن تحریک و حفظ تقاضا برای آن کالا است.
 • LBMA، انجمن بازار شمش لندن، که اعضای آن تجارت را در این بازار عمده فروشی خارج از بورس برای تجارت طلا و نقره انجام می دهند. بانک انگلستان بر آن نظارت ضعیفی دارد. اکثر اعضا بانک های بزرگ بین المللی یا دلالان و پالایشگاه های شمش هستند.
 • COMEX (Commodity Exchange Inc.)، بازار اولیه برای تجارت فلزات. COMEX در سال 1994 با بورس تجاری نیویورک (NYMEX) ادغام شد و به بخش مسئول تجارت فلزات تبدیل شد.
 • استخر طلای زوریخ در سال 1968 توسط بزرگترین بانک های سوئیس پس از فروپاشی استخر طلای لندن تاسیس شد.

 • CGSE، انجمن بورس طلا و نقره چین (به اهمیت چین از نظر ذخیره طلا در بالا نگاه کنید).

افراد تاثیرگذار

دیوید هارکائیل، رئیس شورای جهانی طلا استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین و دبیر کل حزب کمونیست چین

اخبار و داده های تاثیرگذار

شاخص های اصلی که معامله گران برای درک جایگاه طلا باید مراقب آن باشند عبارتند از:

 • تقاضا در مقابل عرضه برای کالا
 • بازارهای نابسامان یا زمینه کاهش ارزش پول: طلا به عنوان پناهگاه سرمایه گذاران در زمان عدم اطمینان اقتصادی یا زمانی که هر کشوری شاهد کاهش ارزش پول خود است شناخته شده است.

 • کاربردهای عملی: اختراعات فناوری، استفاده از جواهرات و غیره

ارزهای تاثیرگذار

 • واحد پول: USD و EUR. گروه مهم دیگری از جفت‌های تاثیرگذار عبارتند از: EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD.
 • کالاها: نقره، مهمترین کالای فلزی گرانبها همراه با طلا.

 • اوراق قرضه: Bund (کلمه آلمانی برای “اوراق”، اوراق بهادار بدهی صادر شده توسط دولت فدرال آلمان) و T-Note (یادداشت خزانه، اوراق بدهی قابل فروش دولت ایالات متحده)

 • شاخص ها: Hui (AMEX Gold BUGS)، XAU (Philadelphia Gold and Silver Sector Index) و GDM (NYSE Arca Gold Miners Index) مهم ترین بورس ها عبارتند از: بورس کالای نیویورک (COMEX)، هیئت تجارت شیکاگو، یورو نکست. /LIFFE، بازار شمش لندن، بورس کالای توکیو، Bolsa der Mercadorias e Futuros و بورس آتی کره.

نکته های آموزشی

0
نظر شما درباره این نوشته چیست؟x