مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

USDCAD

قیمت لحظه ای

تحلیل تکنیکال

جفت ارز USD/CAD در حال حاضر در سطح 1.3735 معامله می شود که بالاتر از کف اخیر 1.3630 است. این جفت ارز از اوایل اکتبر در روند صعودی قرار دارد و اکنون در حال آزمایش سطح مقاومت مهم 1.3745 است.

در نمودار روزانه، USD/CAD بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود معامله می شود که نشانه مثبتی برای خریداران است. این جفت ارز همچنین طبق شاخص RSI در وضعیت اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد ممکن است به زودی شاهد عقب نشینی قیمت باشیم.

اگر USD/CAD از سطح 1.3745 عبور کند، می تواند به سمت 1.3785 و 1.3825 حرکت کند. با این حال، اگر این جفت ارز نتواند از سطح 1.3745 عبور کند، ممکن است به حمایت 1.3700 یا 1.3630 عقب نشینی کند.

مهم است به یاد داشته باشید که تمام معاملات با ریسک همراه است. معامله گران هرگز نباید بیش از آنچه می توانند از دست بدهند ریسک کنند و همیشه باید از دستورات حد ضرر برای محافظت از سرمایه خود استفاده کنند.

سلب مسئولیت

این تحلیل فقط برای اهداف اطلاع رسانی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود.

حمایت مهم اول
حمایت مهم دوم
مقاومت مهم اول
مقاومت مهم دوم
1.3560
1.3630
1.3745
1.3825

تحلیل بنیادی

درباره USDCAD

جفت USDCAD به معامله‌گر می‌گوید که چند دلار کانادا (ارز مظنه) برای خرید یک دلار آمریکا (ارز پایه) مورد نیاز است. “Loonie” یک سکه طلایی رنگ است که در سال 1987 معرفی شد و توسط ضرابخانه سلطنتی کانادا در تاسیسات خود در وینیپگ تولید می شود.
رایج‌ترین نسخه‌های سکه یک لون معمولی را نشان می‌دهد، پرنده‌ای که در سرتاسر کانادا یافت می‌شود، در پشت و ملکه الیزابت دوم، رئیس دولت کشور، در پشت آن.

سازمان های تاثیرگذار

در کانادا، سازمان هایی که بیشترین تأثیر را بر حرکت این زوج دارند عبارتند از: بانک کانادا (BoC، بانک مرکزی کانادا): که بیانیه‌هایی صادر می‌کند و در مورد نرخ‌های بهره کشور تصمیم می‌گیرد. رئیس آن تیف مکلم است. دولت کانادا و وزارت دارایی:  که سیاست هایی را اجرا می کند که بر اقتصاد کشور تأثیر می گذارد. CAPP (انجمن کانادایی تولیدکنندگان نفت): کانادا به عنوان یک تولید کننده برجسته نفت و گاز طبیعی، سازمان تجارت آن صنعت بسیار مهم است.
در ایالات متحده آمریکا دولت ایالات متحده: رویدادهایی مانند اظهارات دولت، قوانین و مقررات جدید یا سیاست های مالی می توانند ارزش دلار آمریکا و ارزهای معامله شده در برابر آن، در این مورد، دلار کانادا را افزایش یا کاهش دهند.   فدرال رزرو: فدرال رزرو ایالات متحده که رئیس آن جروم پاول است. فدرال رزرو سیاست پولی را از طریق وظایف فعالی مانند مدیریت نرخ بهره، تعیین ذخایر الزامی و عمل به عنوان آخرین وام دهنده به بخش بانکی در زمان ورشکستگی بانک یا بحران مالی کنترل می کند.

افراد تاثیرگذار

تیف ماکلم تیف مکلم در سال 1961 در مونترال، کبک به دنیا آمد. وی از 3 ژوئن 2020 برای یک دوره هفت ساله به عنوان رئیس بانک کانادا منصوب شد. او دهمین رئیس بانک مرکزی کانادا است. او همچنین به عنوان فرماندار، رئیس هیئت مدیره بانک تسویه بین المللی (BIS) است. او در حال حاضر ریاست کمیته حسابرسی BIS و شورای مشورتی قاره آمریکا را بر عهده دارد. جروم پاول به عنوان رئیس هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو در فوریه 2018، برای یک دوره چهار ساله که در فوریه 2022 به پایان می رسد، کار خود را آغاز کرد. دوره او به عنوان عضو شورای حکام در 31 ژانویه 2028 به پایان می رسد. او در واشنگتن دی سی متولد شد و در سال 1975 از دانشگاه پرینستون مدرک لیسانس سیاست گرفت و در سال 1979 از دانشگاه جورج تاون مدرک حقوق گرفت. پاول به عنوان دستیار وزیر و معاون وزیر خزانه داری رئیس جمهور جورج اچ دبلیو. بوته. او همچنین به عنوان وکیل و بانکدار سرمایه گذاری در شهر نیویورک کار می کرد. از سال 1997 تا 2005، پاول در گروه کارلایل شریک بود.

اخبار و داده های تاثیرگذار

تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره ایالات متحده تصمیم بانک مرکزی کانادا برای نرخ بهره  

ارزهای تاثیرگذار

کالاها: همانطور که می دانید، نفت رتبه اول را دارد، اما طلا و گاز طبیعی نیز باید مورد توجه تجار قرار گیرند. واحد پول: JPY و EUR. گروه مهم دیگری از جفت‌های تاثیرگذار عبارتند از: EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD. اوراق قرضه: CSB (اوراق پس انداز کانادا)، CPB (اوراق حق بیمه کانادا). شاخص‌ها: شاخص ترکیبی سقفی S&P/TSX (شاخص اصلی بازار سهام کانادا)، شاخص طلای جهانی S&P/TSX (شاخص اوراق بهادار طلای جهانی) و شاخص انرژی سقفی S&P/TSX (معیار محصولات مشتقه مرتبط بخش‌های اقتصادی کانادا) .

نکته های آموزشی