مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

BTCUSDT

قیمت لحظه ای

تحلیل تکنیکال

حمایت مهم اول
حمایت مهم دوم
مقاومت مهم اول
مقاومت مهم دوم

تحلیل بنیادی

درباره BTCUSDT

بیت کوین یک سیستم پرداخت جهانی است که در ابتدا به عنوان یک نرم افزار منبع باز در سال 2009 توسط شخص یا گروهی از افراد معروف به ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد. برخلاف مدل‌های بانکداری کلاسیک، بیت کوین به لطف فناوری بلاک چین که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌شود، دارای ویژگی‌هایی مانند ناشناس بودن یا عدم تمرکز است. با توجه به این ویژگی ها، علاقه کاربران به این ارز دیجیتال افزایش یافته است که باعث شده حجم عظیمی از ارزهای رمزنگاری شده با الگوی بیت کوین به بازار عرضه شود.
در حال حاضر بیت کوین ارز دیجیتالی است که بیشترین قیمت اسمی بازار و بیشترین ارزش بازار را دارد. اهمیت آن به حدی است که منحصر به فرد در نظر گرفته می شود و بقیه ارزهای دیجیتال را به عنوان کوین های جایگزین (altcoins) در نظر می گیرند. در این گروه می توانیم سیستم های متن باز مانند اتریوم، ریپل یا لایت کوین را پیدا کنیم.

سازمان های تاثیرگذار

بیت کوین تحت تاثیر سازمان خاصی حرکت نمیکند اما تصمیم های فدرال رزرو آمریکا تاثیر مهمی روی این رمزارز میگذارد.

افراد تاثیرگذار

با توجه به تاثیر تصمیمات بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) روی این ارز، میتوان گفت که ” آقای پاول “، رئیس فدرال رزرو مهمترین شخص اثرگذار روی این رمز ارز است. البته نام ” ساتوشی ناکاموتو ” را نیز باید در دسته افراد تاثیرگذار روی این رمزارز نیز ذکر کرد.

اخبار و داده های تاثیرگذار

مهمترین داده یا اخبار اثرگذار روی بیت کوین، تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره ایالات متحده است.

ارزهای تاثیرگذار

مهمترین ارز تاثیرگذار روی این رمزارز دلار یا به عبارت دیگر شاخص دلار ( DXY ) است.

نکته های آموزشی