مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

USDJPY

قیمت لحظه ای

تحلیل تکنیکال

جفت ارز USD/JPY در حال حاضر در سطح 149.53 معامله می شود، بالاتر از کف اخیر 148.75. این جفت ارز از اواخر سپتامبر در روند صعودی قرار دارد و اکنون در حال آزمایش سطح مقاومت مهم 150.00 است.

در نمودار روزانه، USD/JPY بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود معامله می شود که نشانه مثبتی برای خریداران است. این جفت ارز همچنین طبق شاخص RSI در وضعیت اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد ممکن است به زودی شاهد عقب نشینی قیمت باشیم.

اگر USD/JPY از سطح 150.00 عبور کند، می تواند به سمت 150.40 و 150.80 حرکت کند. با این حال، اگر این جفت ارز نتواند از سطح 150.00 عبور کند، ممکن است به حمایت 149.25 یا 148.75 عقب نشینی کند.

معامله گران می توانند در صورت شکست USD/JPY از سطح 150.00 با حد ضرر زیر 148.75 به دنبال خرید این جفت ارز باشند. از طرف دیگر، معامله گران می توانند در صورت سقوط USD/JPY به زیر 149.25 با حد ضرر بالای 150.00 به دنبال فروش این جفت ارز باشند.

مدیریت ریسک:

مهم است به یاد داشته باشید که تمام معاملات با ریسک همراه است. معامله گران هرگز نباید بیش از آنچه می توانند از دست بدهند ریسک کنند و همیشه باید از دستورات حد ضرر برای محافظت از سرمایه خود استفاده کنند.

سلب مسئولیت:

این تحلیل فقط برای اهداف اطلاع رسانی است و نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود.

حمایت مهم اول
حمایت مهم دوم
مقاومت مهم اول
مقاومت مهم دوم
149.25
148.75
150.00
150

تحلیل بنیادی

درباره USDJPY

جفت ارز USDJPY (یا دلار آمریکا ین ژاپن) متعلق به گروه “Majors” است، راهی برای ذکر مهمترین جفت ها در جهان. این گروه همچنین شامل جفت ارزهای زیر است: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. ین ژاپن نرخ بهره پایینی دارد و معمولاً در انجام معاملات استفاده می شود. به همین دلیل است که یکی از پرمعامله ترین ارزها در سراسر جهان است. در این جفت، دلار آمریکا ارز پایه و ین ژاپن ارز متقابل است. این جفت نماینده اقتصاد آمریکا (از ایالات متحده آمریکا) و ژاپن است.
معامله این جفت ارز به عنوان تجارت “نینجا” یا “گوفر” نیز شناخته می شود، اگرچه این نام خانوادگی بیشتر در صورت اشاره به جفت ارز GBP/JPY استفاده می شود. دلار آمریکا ین ژاپن معمولاً با دو جفت زیر همبستگی مثبت دارد: USD/CHF و USD/CAD. ماهیت این همبستگی به این دلیل است که هر دو جفت ارز از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه نیز استفاده می کنند. زمانی که دو بانک مرکزی اصلی هر کشور، بانک ژاپن (BoJ) و بانک فدرال رزرو (Fed) با اختلاف نرخ بهره جدی مواجه شوند، ارزش این جفت ارز متاثر می شود.

سازمان های تاثیرگذار

ین ژاپن دلار آمریکا می تواند به طور جدی تحت تأثیر اخبار یا تصمیمات اتخاذ شده توسط دو بانک مرکزی اصلی قرار گیرد: بانک فدرال رزرو (فدرال رزرو) از سوی دیگر ما سیستم فدرال رزرو (Fed) را پیدا کردیم که سیستم بانک مرکزی ایالات متحده است. فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد: نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت حکام منصوب توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که تا حدی توسط رئیس جمهور منصوب شده است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات ناشی از اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار را ارزیابی می کند.  
بانک ژاپن (BOJ) بانک ژاپن بانک مرکزی ژاپن است و یک شخص حقوقی است که بر اساس قانون بانک ژاپن تأسیس شده است و نه یک سازمان دولتی یا یک شرکت خصوصی است. مهمترین مأموریت های بانک مرکزی عبارتند از: انتشار و مدیریت اسکناس، اجرای سیاست های پولی و تضمین ثبات سیستم مالی. تقریباً تمام تصمیمات توسط هیئت سیاستگذاری گرفته می شود که توسط تعدادی از اعضا تشکیل شده است که برای کنترل ارزی و پولی و تعیین حرکات بعدی بانک مرکزی تلاش می کنند.

افراد تاثیرگذار

جروم پاول جروم پاول در فوریه 2018 به عنوان رئیس هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو برای یک دوره چهار ساله منتهی به فوریه 2022 کار خود را آغاز کرد. دوره او به عنوان عضو شورای حکام در 31 ژانویه 2028 به پایان می رسد. متولد در واشنگتن دی سی، او در سال 1975 از دانشگاه پرینستون مدرک لیسانس سیاست گرفت و در سال 1979 مدرک حقوق را از دانشگاه جورج تاون گرفت. پاول به عنوان دستیار وزیر و معاون وزیر خزانه داری رئیس جمهور جورج اچ دبلیو. بوته. او همچنین به عنوان وکیل و بانکدار سرمایه گذاری در شهر نیویورک کار می کرد. از سال 1997 تا 2005، پاول در گروه کارلایل شریک بود. کازوئو اوئدا کازوئو اوئدا سی و دومین و رئیس فعلی بانک مرکزی ژاپن است. او استاد و رئیس بخش بازرگانی در دانشگاه زنان کیوریتسو در توکیو و مدیر خارجی JGC Holdings Corp، یک شرکت مهندسی و در بانک توسعه دولتی ژاپن است. این پیرمرد 71 ساله به طور گسترده ای به عنوان یک متخصص در سیاست های پولی شناخته می شود، اما از سوی تحلیلگران به عنوان یک انتصاب غافلگیرکننده تلقی می شود. او حتی یک کاندیدای تاریک اسب به حساب نمی آمد. Ueda واقعاً در رادار آنها نبود، زیرا شغل فرماندار BOJ به طور سنتی توسط یک بوروکرات قدیمی وزارت دارایی یا یک مقام بانک مرکزی انجام می شد.

اخبار و داده های تاثیرگذار

تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای نرخ بهره تصمیم بانک ژاپن برای نرخ بهره

ارزهای تاثیرگذار

GBP/USD جفت ارز GBP/USD (یا پوند دلار) متعلق به گروه “مرجع” است، راهی برای ذکر مهم ترین جفت ها در سراسر جهان. این گروه همچنین شامل جفت ارزهای زیر است: EUR/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. به این جفت کابل “کابل” نیز گفته می شود که به اولین کابل ماوراء اقیانوس اطلس می گذرد که از اقیانوس اطلس می گذشت تا بریتانیای کبیر را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن 19 ایجاد شد و GBP/USD را به یکی از قدیمی ترین جفت ارزهای جهان تبدیل می کند. محبوبیت پوند دلار به این دلیل است که نشان دهنده دو اقتصاد قوی است: بریتانیا و آمریکا (از ایالات متحده آمریکا). کابل یک جفت ارزی است که به دقت تحت نظارت است و به طور گسترده مورد معامله قرار می گیرد که پوند ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. به همین دلیل، تمام داده های کلان اقتصادی مربوط به ایالات متحده و بریتانیا بر قیمت این جفت تاثیر می گذارد. یکی از رویدادهایی که بیشترین تأثیر را بر نوسانات پوند در برابر دلار داشت، برگزیت بود.   EUR/USD جفت ارز EUR/USD (یا یورو دلار) متعلق به گروه “Majors” است، راهی برای ذکر مهم ترین جفت ها در جهان. این گروه همچنین شامل جفت ارزهای زیر است: GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. محبوبیت دلار یورو به این دلیل است که دو اقتصاد اصلی را جمع می کند: اقتصاد اروپایی و آمریکایی (از ایالات متحده آمریکا). این یک جفت ارز پرمعامله است که یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. از آنجایی که جفت EUR/USD بیش از نیمی از کل حجم معاملات در سراسر جهان در بازار فارکس را تشکیل می دهد، تقریباً غیرممکن است که شکافی ظاهر شود، چه رسد به شکاف انحرافی در جهت مخالف. به طور معمول، یورو/دلار آمریکا در طول جلسه آسیایی بسیار آرام است، زیرا داده‌های اقتصادی که بر مبانی آن ارزها تأثیر می‌گذارند، در جلسه اروپا یا ایالات متحده منتشر می‌شوند. هنگامی که معامله‌گران در اروپا به میز کار خود می‌رسند، فعالیت‌های زیادی در نوار پخش می‌شود، زیرا آنها شروع به تکمیل سفارش‌های مشتری و جوکی برای موقعیت‌ها می‌کنند. هنگام ظهر، فعالیت‌ها کاهش می‌یابد، زیرا معامله‌گران برای ناهار بیرون می‌روند و با آنلاین شدن ایالات متحده، دوباره افزایش می‌یابد.

نکته های آموزشی