مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

کنگره آمریکا موفق شد با تصویب بودجه 45 روزه از تعطیلی دولت جلوگیری کند

تعطیلی دولت در یک چرخش غافلگیرکننده کنگره تا 17 نوامبر به تعویق افتاد. با این تصمیم کنگره توانست از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری کند.

با وجود جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال ایالات متحده، به نظر نمی‌رسد دلار آمریکا بیش از 0.5 درصد اصلاح شود

در ساعت یازدهم، کنگره موفق شد از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری کند. انتظار هم نمی رفت که تعطیلی دولت محرک اصلی بازار باشد. اقتصاددانان TD Securities انتظار اصلاح کوتاه مدت دلار را دارند.

 

عکس‌العمل بازار چگونه خواهد بود؟

در یک چرخش غافلگیرکننده، کنگره با تصویب یک قطعنامه 45 روزه، مهلت بودجه را به 17 نوامبر تغییر داد. با این تصمیم کنگره توانست از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری کند.

با توجه به اینکه انتظار می‌رفت این تعطیلی تقریباً در سطح جهانی اتفاق بیفتد. تنها تأثیرات حداقلی بر هر داده‌ای خواهد داشت و انتظار می‌رود تنها واکنش‌های اولیه محدودی را در روز دوشنبه داشته باشیم.  انتظار می‌رود که بازدهی خزانه داری 10 ساله به دلیل کاهش عدم قطعیت، 3 تا 5 واحد بالاتر رود و دلار آمریکا حدود 0.3 درصد تضعیف شود.

وضعیت موجود برای نرخ‌ها و دلار بالاتر می‌ماند تا زمانی که داده‌ها تضعیف شوند و سرمایه‌گذاران با خیال راحت ریسک مدت زمان طولانی را بپذیرند. به تعویق انداختن تعطیلی، خطر افزایش واکنش تهاجمی به هرگونه غافلگیری داده صعودی را به همراه دارد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تعطیلی دولت در یک چرخش غافلگیرکننده کنگره تا 17 نوامبر به تعویق افتاد. با این تصمیم کنگره توانست از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری کند.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x