مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

نگاهی به تصمیم‌گیری نرخ بهره ایالات متحده و صحبت های آقای پاول

ما هشدار داده‌ایم که پس از تغییر سیاست‌های فدرال رزرو پس از دور کاهش نرخ تورم ، بازار بار دیگر از خود جلو افتاده است.
انتظار می رود فدرال رزرو (Fed) برای دومین بار متوالی در ماه نوامبر نرخ بهره خود را در محدوده 5.25 تا 5.5 درصد بدون تغییر باقی بگذارد.

 

  • به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو نرخ سیاست خود را بدون تغییر در 5.25٪ -5.5٪ باقی بگذارد.
  • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست در مورد چشم انداز سیاست صحبت خواهد کرد.
  • ارزش دلار آمریکا می تواند تحت تأثیر زبان بیانیه و اظهارات پاول رئیس FOMC باشد.

 

این تصمیم در ساعت 21:30 اعلام خواهد شد و جروم پاول، رئیس FOMC در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، از ساعت 22:00، در مورد چشم انداز سیاست صحبت خواهد کرد و به سوالات پاسخ خواهد داد.

 

موقعیت بازار نشان می دهد که هیچ تغییری در نرخ سیاست فدرال رزرو به طور کامل قیمت گذاری نشده است. با این حال، سرمایه گذاران همچنان با احتمال نزدیک به 20 درصد می بینند که فدرال رزرو یک افزایش 25 واحد پایه (bps) دیگر نرخ بهره را قبل از پایان سال طبق ابزار CME Group FedWatch انتخاب کند.

 

اقتصاددانان ABN Amro گفتند که فدرال رزرو به پایان چرخه انقباض خود رسیده است و توضیح می دهند:

ما فکر می‌کنیم که ژوئیه آخرین افزایش چرخه بود، و این که قرائت‌های خوش‌خیم تورم اصلی به FOMC این اطمینان را می‌دهد که سیاست را در ماه‌های آینده متوقف کند.

ما همچنان انتظار داریم که فدرال رزرو از ماه مارس آینده کاهش نرخ بهره را آغاز کند. کاهش تورم نرخ های واقعی را بالاتر خواهد برد و جهش اخیر در بازده اوراق قرضه نیز نشان دهنده انقباض قابل توجهی در شرایط مالی است.

 

 

فدرال رزرو چه زمانی تصمیمات سیاستی را اعلام می کند و چگونه می تواند بر EUR/USD تاثیر بگذارد؟

فدرال رزرو قرار است تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام کند و بیانیه سیاست پولی را در ساعت 21:30 منتشر کند. این کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست FOMC در ساعت 22:00 دنبال خواهد شد. سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد، در حالی که احتمال کمی برای افزایش نرخ بهره در آخرین جلسه سیاست گذاری سال در دسامبر وجود دارد.

پس از تصمیم فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا از 4.3 درصد به 5 درصد رسیده است. اگرچه افزایش بازدهی عمدتاً ناشی از فشار فروش پیرامون اوراق قرضه خزانه داری به دلیل ترس از تعطیلی دولت بود. اما باعث تشدید بیشتر شرایط مالی شد. در جدیدترین حضور عمومی خود در باشگاه اقتصادی نیویورک، رئیس پاول اذعان کرد که بازده اوراق قرضه بالاتر می تواند پیامدهایی برای سیاست داشته باشد و افزود که می تواند فشار فدرال رزرو را برای افزایش نرخ ها کاهش دهد.

در همین حال، انتشار داده های اخیر از ایالات متحده مجدداً شرایط سخت در بازار کار و قدرت اقتصاد را تأیید کرد. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در سپتامبر 336000 افزایش یافت که بزرگترین افزایش یک ماهه از ژانویه بود و اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 4.9 درصد در سه ماهه سوم رشد کرد.

 

ردیاب گفتار FOMC: رویکرد متعادل قبل از جلسه 1 نوامبر

مقامات فدرال رزرو واژگان خود را به سمت رویکردی متعادل‌تر در حضورهای عمومی خود در اواخر سپتامبر و اکتبر، قبل از دوره خاموشی 10 روزه قبل از جلسه FOMC در 1 نوامبر و تصمیم‌گیری نرخ بهره، الگوبرداری کردند. اظهارات متوازن، حتی از سوی سیاستگذاران FOMC که اخیراً به وضوح متمایل به تهاجمی بودند، مانند نیل کشکاری یا لورتا مستر، این بار بیشتر بود. در عین حال، برخی از اعضای هیئت مدیره که در طول بهار و تابستان متعادل‌تر بودند، در پاییز بیشتر متمایل شدند، مانند کریستوفر والر یا پاتریک هارکر.

با این اوصاف، لحن کلی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در جلسه باشگاه اقتصادی نیویورک در 19 اکتبر کاملاً متعادل بود،همین طور هشت حضور ثبت‌شده آخر اعضای فدرال رزرو.

لحنمجموعاعضای دارای حق رایاعضای فاقد حق رای
تهاجمی یا Hawkish541
متعادل یا Balanced1688
آرام یا Dovish651

 

در صورتی که فدرال رزرو درهای افزایش نرخ بهره را در دسامبر ببندد، موقعیت بازار نشان می دهد که دلار آمریکا (USD) می تواند در برابر رقبای خود با واکنش اولیه تضعیف شود. از سوی دیگر، لحن تهاجمی می تواند انتظارات برای یک افزایش دیگر را احیا کند و دلار را تقویت کند. پاول ممکن است به داده های ذکر شده در بالا استناد کند و استدلال کند که اقتصاد به اندازه کافی سالم است که بتواند انقباضات بیشتر را کنترل کند.

در صورتی که فدرال رزرو موضعی خنثی اتخاذ کند و رویکرد وابسته به داده ها را تکرار کند، سرمایه گذاران می توانند از گرفتن موقعیت های بزرگ قبل از گزارش مشاغل روز جمعه خودداری کنند.

 

تحلیلگران TD Securities پیش‌نمایش کوتاهی از واکنش بالقوه بازار به تصمیمات سیاست فدرال رزرو ارائه می‌دهند:

برای فدرال رزرو، آنها لحن تهاجمی خواهند داشت، اما این امر بیشتر از آن است که در واقع بازار را به حرکت درآورند. بازارها کاملاً برای استثنایی بودن ایالات متحده قیمت گذاری شده اند و ما به جدا شدن روندهای کلان ایالات متحده و بازدهی 10 ساله ایالات متحده توجه می کنیم.

ما انتظار داریم که داده‌های آمریکا در این هفته نرم‌تر شود و دور دیگری از داده‌های قوی چین منتشر شوند. با توجه به اینکه دلار دارای یک چرخه ای جدید ریسک است و روند صعودی کاملاً قابل انتظار است، دلار باید برای حفظ سودهای اخیر این هفته تلاش کند.

 

 

Eren Segezer، تحلیلگر ارشد نشست اروپا در FXStreet، چشم انداز تکنیکال خود را برای EUR/USD اینگونه به اشتراک گذاشته: «شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه به زیر 50 کاهش یافت و EUR/USD به زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) رسید. اوایل چهارشنبه، که به یک شیب نزولی در چشم انداز کوتاه مدت اشاره می کند.

ارن همچنین به سطوح کلیدی این جفت اشاره می کند: «1.0500 (سطح روانی، سطح ایستا) به عنوان اولین حمایت برای جفت قبل از 1.0450 (نقطه پایانی روند نزولی جولای-اکتبر) و 1.0400 (سطح روانی، سطح ایستا) تراز می شود. در جهت صعودی، مقاومت ها در 1.0650 (SMA 20 روزه، فیبوناچی 23.6% اصلاحی)، 1.0750 (Fibonacci 38.2% اصلاح) و 1.0800 (SMA 100 روزه، SMA 200 روزه) قرار دارند.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ما هشدار داده‌ایم که پس از تغییر سیاست‌های فدرال رزرو پس از دور کاهش نرخ تورم ، بازار بار دیگر از خود جلو افتاده است.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x