مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

قیمت طلا 2000 دلار را آزمایش کرد، تمرکز بر روی فدرال رزرو تغییر کرد

قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته معامله می شود. درست در اوایل روز سه شنبه از سد 2000 دلاری فاصله گرفت.
قیمت طلا به دلیل ضعیف شدن مداوم دلار آمریکا در حال آزمایش 2000 دلار است. انتظارات میانه رو فدرال رزرو همچنان بر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تاثیر می گذارد و از قیمت طلا حمایت می کند. همه نگاه ها به صورتجلسه نوامبر فدرال رزرو برای نکات تازه در مورد چشم انداز نرخ بهره ایالات متحده است.

 

بررسی تکنیکال

قیمت طلا روز دوشنبه بالاتر از میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) در 1975 دلار بسته شد. و در طول روز برای مدت کوتاهی به پایین‌تر از میانگین متحرک 21 روزه رسید.
به نظر می رسد این سیگنال صعودی تقویت جدیدی را به خریداران طلا ارائه می دهد. زیرا آنها تلاش جدیدی برای به دست آوردن مجدد محدوده 2000 دلار انجام می دهند.
شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) به سمت بالا در حالی که بالاتر از خط وسط است. این نشان می دهد که فضای بیشتری برای صعود وجود دارد.
اگر خریداران طلا جای پای محکمی بالاتر از آستانه 2000 دلار پیدا کنند، سطح مقاومت بعدی را می توان در بالاترین سطح 3 نوامبر یعنی 2004 دلار مشاهده کرد.
بالاتر از این، بالاترین قیمت 2009 دلاری چند ماهه را می توان مورد آزمایش قرار داد.
از طرف دیگر، فروشندگان طلا باید میانگین متحرک 21 روزه را در 1975 دلار شکست دهند تا روند نزولی معنی داری را به سمت منطقه 1955-1950 دلار آغاز کنند.
شکست پایدار پایین تر از آخرین کف می تواند پایین ترین سطح 14 نوامبر را در 1944 دلار و به دنبال آن میانگین متحرک صعودی 200 روزه در 1938 دلار تهدید کند.

_____________________________________

بررسی اجمالی بنیادی

قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته معامله می شود. درست در اوایل روز سه شنبه از سد 2000 دلاری فاصله گرفت. قیمت طلا در حال سقوط اصلاحی دو روزه خود است. زیرا تضعیف مداوم دلار آمریکا (USD) در کنار بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، شور و نشاط جدیدی را برای خریداران طلا ایجاد می کند.

همه نگاه ها به صورت جلسه نوامبر فدرال رزرو است

دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود در سه ماه اخیر افت کرد. و در بحبوحه حرکت نزولی مداوم در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، روند شکست خود را افزایش داد. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از درد و رنج افزایش انتظارات فدرال رزرو ایالات متحده درباره نرخ بهره متزلزل شده است. داده‌های اقتصادی اخیر ایالات متحده، انتظاراتی را که فدرال رزرو با چرخه افزایش نرخ بهره انجام داد، با سخنرانی چندین مقام فدرال رزرو با لحنی متعادل تقویت کرد.
بازارها در حال حاضر بیش از 50 درصد احتمال کاهش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره فدرال رزرو را در اوایل ماه مه سال آینده قیمت گذاری می کنند. این نشان دهنده تغییر چشمگیر از دیدگاه فدرال رزرو برای “نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی تر” است. این چرخش به‌عنوان یک کاتالیزور کلیدی در پس فروش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و دلار آمریکا ظاهر شد. این اتفاق به قیمت طلا کمک می‌کند تا بالاتر از سطح روانی 1.950 دلار باقی بماند.
احساسات پیرامون انتظارات فدرال رزرو روز دوشنبه، در غیاب رویدادهای اقتصادی درجه یک ایالات متحده و فدرال رزرو، منجر شد که قیمت طلا را قادر ساخت تا کشش صعودی را به دست آورد.
قیمت طلا همچنین از گزارش ها حمایت کرد که واردات طلای هند در اکتبر 60 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به بالاترین سطح در 31 ماه گذشته رسید. کاهش قیمت طلا در آستانه فصل جشن دیوالی در هند باعث افزایش خرید طلا از جواهر فروشان شد.
با نگاهی به آینده، فروش خانه های موجود در سطح میانی ایالات متحده انگیزه معاملاتی را به دلار آمریکا خواهد داد. با این حال، خطر اصلی رویداد برای روز سه‌شنبه انتشار صورتجلسات جلسه نوامبر فدرال رزرو است که می‌تواند نکات تازه‌ای در مورد چشم‌انداز نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده ارائه دهد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته معامله می شود. درست در اوایل روز سه شنبه از سد 2000 دلاری فاصله گرفت.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x