مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

داده ISM Manufacturing PMI آمریکا تا 48.7 کاهش یافت

شاخص خدمات مدیران خرید موسسه مدیریت تامین آمریکا از دوره قبل(53.9) پایینتر منتشر شد. این آمار از پیش‌بینی بازار (53.1)نیز پایینتر بود.
فعالیت تجاری در بخش تولید ایالات متحده در ماه مه با سرعت بیشتری انقباض یافت. زیرا شاخص مدیران خرید تولید ISM به 48.7 از 49.2 در آوریل کاهش یافت. این داده کمتر از انتظارات بازار یعنی 49.6 بود.

 

  • شاخص مدیران خرید تولید ISM در ماه مه کاهش یافت و به انقباض مداوم اشاره کرد.
  • دلار آمریکا پس از داده های PMI ناامید کننده، تحت فشار نزولی زیاد قرار گرفت.

 

شاخص اشتغال نظرسنجی PMI در ماه مه به 51.1 از 48.6 در آوریل بهبود یافت. در حالی که شاخص سفارشات جدید به 45.4 از 49.1 کاهش یافت. سرانجام، شاخص قیمت پرداختی، مؤلفه تورم، در همین دوره به 57 از 60.9 عقب نشینی کرد.

 

تیموتی آر فیوره، رئیس کمیته نظرسنجی کسب و کار تولیدی مؤسسه مدیریت عرضه (ISM)، در مورد یافته های این نظرسنجی اظهار داشت: «فعالیت تولیدی ایالات متحده پس از رشد در ماه مارس، که اولین گسترش این بخش از سپتامبر 2022 بود، همچنان در انقباض قرار دارد. تقاضا دوباره ضعیف بود، خروجی ثابت بود و ورودی ها سازگار باقی ماندند.»

 

واکنش بازار

دلار آمریکا (USD) تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت. در زمان انتشار این خبر مدیران خرید، شاخص دلار 0.28% در روز کاهش یافت و به 104.33 رسید.

به دلیل کاهش شدید شاخص دلار آمریکا، بازار جفت ارزها، کالاها و سایر نمادهای مرتبط با دلار آمریکا به سرعت صعود کردند. در این حرکت صعودی طلا XAU/USD توانست تا محدوده قیمتی 2340 دلار افزایش یابد. یورو دلار خود را به محدوده مقاوتی 1.0882 رساند.

جفت ارز پوند دلار تا ناحیه قیمتی 1.27850 افرایش داشت و کماکان این فشار صعودی را حفظ کرده است. دلار استرالیا نیز از این روند صعودی عقب نماند و با افزایش زیاد خود را به محدوده 0.66953 نزدیک کرد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاخص خدمات مدیران خرید موسسه مدیریت تامین آمریکا از دوره قبل(53.9) پایینتر منتشر شد. این آمار از پیش‌بینی بازار (53.1)نیز پایینتر بود.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x