مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تفسیر هفتگی بازارهای مالی

هفته پیش رو - حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در کانون توجه قرار می گیرد، بانک‌های مرکزی استرالیا و کانادا در مورد سیاست پولی تصمیم می گیرند.

 

ایالات متحده: تأخیرهای طولانی و متغیر در دسترسی به اعتبار آشکار است.

 

بن فرانکلین به طور مشهوری گفت: “اگر می خواهید ارزش پول را بدانید، سعی کنید مقداری قرض بگیرید.” در میان یک تقویم سبک برای داده های اقتصادی، ما این هفته بر روی چگونگی سختگیری وام دهندگان در استانداردهای اکثر انواع وام در سه ماه سوم حتی با کاهش تقاضا برای وام، طبق نظرسنجی نظر سنجی افسران وام ارشد فدرال رزرو (SLOOS) تمرکز می کنیم.

هفته آینده: شاخص قیمت مصرف کننده (سه شنبه)، فروش خرده فروشی (چهارشنبه)، شروع ساخت مسکن (جمعه)

 

بین المللی: اقتصاد بریتانیا در سه ماهه سوم متوقف شد اقتصاد بریتانیا در سه ماهه سوم متوقف شد.

 

زیرا تولید ناخالص داخلی سه ماه سوم یک نتیجه فصلی ثابت را ثبت کرد. در حالی که این بهتر از پیش بینی اجماع برای کاهش جزئی بود، جزئیات گزارش خیلی امیدوار کننده نبود. هزینه‌های مصرف‌کننده، هزینه‌های دولت و سرمایه‌گذاری تجاری همگی در طول این سه ماهه کاهش یافت که نشان‌دهنده تقاضای داخلی بسیار ضعیف است. ما همچنان انتظار داریم که بریتانیا تا اواخر سال 2023 و اوایل سال 2024 دچار رکود ملایمی شود.

هفته آینده: تولید ناخالص داخلی ژاپن (چهارشنبه)، تولید صنعتی و خرده فروشی چین (چهارشنبه)، شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا (چهارشنبه)

 

مشاهده نرخ بهره: بانک مرکزی استرالیا افزایش نرخ بهره را از سر می گیرد.

 

در حالی که فدرال رزرو و بسیاری از بانک‌های مرکزی بزرگ دیگر جهان در حال حاضر در حالت تعلیق هستند، چند بانک مرکزی همچنان به افزایش تدریجی نرخ بهره ادامه می‌دهند. یکی از این مؤسسات، بانک مرکزی استرالیا (RBA) است که پس از توقف از ژوئیه، این هفته با افزایش 25 واحدی نرخ سیاستی به 4.35٪، چرخه تشدید پولی خود را از سر گرفت.

 

موضوع هفته: اداره سرشماری کاهش جمعیت را در سال 2080 پیش بینی می کند.

 

این هفته، دفتر سرشماری ایالات متحده اولین برآوردهای جمعیت خود را با در نظر گرفتن نتایج سرشماری سال 2020 منتشر کرد. برآوردها، که تا سال 2100 ادامه دارد، نشان می دهد که رشد جمعیت در دهه های آینده به اوج خود می رسد. انتظار می رود جمعیت در سال 2080 به 370 میلیون نفر برسد و پس از آن در سال های بعد کاهش یابد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هفته پیش رو - حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در کانون توجه قرار می گیرد، بانک‌های مرکزی استرالیا و کانادا در مورد سیاست پولی تصمیم می گیرند.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x