تحلیل و بررسی GBP/USD

وضعیت کلی نماد
جفت ارز GBP/USD امروز جمعه 29 تیر در معاملات اولیه اروپا با کاهش به زیر ۱.۲۹۵۰، پایین ترین سطح هفتگی خود را آزمایش کرد. این جفت ارز پس از داده های ناامیدکننده فروش خرده‌فروشی بریتانیا و در بحبوحه تقویت مداوم دلار آمریکا، همچنان با مشکل مواجه است. تمرکز اکنون به اظهارات مقامات فدرال رزرو (Fedspeak) تغییر یافته است.
تحلیل و بررسی
تحلیل تکنیکال

محدوده پایین کانال رگرسیون صعودی که از اوایل جولای شکل گرفته است، به عنوان حمایت اولیه در ۱.۲۹۸۰ عمل می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته به سمت ۵۰ کاهش می یابد که نشان دهنده کاهش حرکت صعودی است.

در صورت شکسته شدن حمایت ۱.۲۹۸۰، سطح ۱.۲۹۴۰ (فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصد آخرین روند صعودی) می تواند به عنوان حمایت بعدی در نظر گرفته شود و پس از آن سطح ۱.۲۹۰۰ (سطح روانی، سطح ایستا) قرار دارد.

در جهت صعودی، سطح ۱.۳۰۰۰ (سطح روانی، سطح ایستا) به عنوان اولین مقاومت عمل می کند قبل از سطوح ۱.۳۰۴۰-۱.۳۰۵۰ (سطح ایستا، میانه کانال صعودی) و ۱.۳۱۰۰ (محدوده بالایی کانال صعودی).

 

 

تحلیل بنیادی

پوند انگلیس (GBP/USD) پس از رسیدن به بالاترین سطح خود در سال جاری در روز چهارشنبه در ۱.۳۰۴۵، در معاملات اولیه روز پنجشنبه با احتیاط خوش بینی معامله می شود. این جفت ارز اوایل روز جاری از مرز ۱.۳۰۰۰ عبور کرد. اما نتوانست این سطح را حفظ کند.

ارزش پوند استرلینگ پس از آنکه داده های انگلستان در اواسط هفته نشان داد که تورم بخش خدمات در ماه ژوئن همچنان بالا باقی مانده است، تقویت شد. در اوایل روز پنجشنبه، اداره آمار ملی بریتانیا گزارش داد که نرخ بیکاری ILO در سه ماه منتهی به مه با ۴.۴ درصد بدون تغییر باقی مانده است. که مطابق با انتظارات بازار بود. جزئیات گزارش نشان داد که تورم دستمزد، که با تغییر در متوسط درآمد ناخالص شامل پاداش سنجیده می شود. از ۵.۹ درصد به ۵.۷ درصد کاهش یافته است. پس از انتشار این ارقام، GBP/USD روند نزولی به خود گرفت.

در نیمه دوم روز، وزارت کار ایالات متحده داده های اولیه تعداد متقاضیان بیکاری را منتشر خواهد کرد. سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که تعداد درخواست های اولیه برای مزایای بیکاری از ۲۲۲ هزار نفر. در هفته گذشته به ۲۳۰ هزار نفر افزایش یابد.

ارقامی بالاتر از پیش بینی می تواند به سرمایه گذاران یادآوری کند که شرایط بازار کار ایالات متحده در حال سست شدن است. با این حال، با توجه به اینکه بازارها کاملاً انتظار کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر را دارند. واکنش بازار می تواند کوتاه مدت باشد.

سرمایه گذاران همچنین قبل از شروع دوره سکوت از روز شنبه، همچنان به دقت نظرات سیاستگذاران فدرال رزرو را دنبال خواهند کرد.

5 3 رای ها
به این پست امتیاز دهید

سیگنال اتوماتیک

سطوح کلیدی

درباره نماد
جفت ارز GBPUSD (یا پوند دلار) متعلق به گروه “Majors” است، راهی برای ذکر مهم ترین جفت ارزهای جهان. به این جفت ارز “کابل” نیز گفته می شود که به اولین کابل ماوراء اقیانوس اطلس می گذرد که از اقیانوس اطلس می گذشت تا بریتانیای کبیر را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن نوزدهم ایجاد شد، که آن را به یکی از قدیمی ترین جفت ارزها تبدیل می کند. پوند دلار نشان دهنده دو اقتصاد است: بریتانیا و آمریکا (از ایالات متحده آمریکا). کابل یک جفت ارزی است که به دقت تحت نظارت است و به طور گسترده مورد معامله قرار می گیرد که پوند ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. به همین دلیل، تمام داده های کلان اقتصادی مربوط به آمریکا و انگلیس بر قیمت این جفت تاثیر می گذارد. یکی از رویدادهایی که بیشترین تأثیر را بر نوسانات پوند در برابر دلار داشت، برگزیت بود.
سازمان های تاثیرگذار
سازمان های تاثیرگذار
پوند در مقابل دلار می تواند به طور جدی تحت تأثیر اخبار یا تصمیمات اتخاذ شده توسط دو بانک مرکزی اصلی قرار گیرد: بانک انگلستان (BoE) بانک مرکزی انگلستان بانک مرکزی انگلستان است. این بانک که در سال 1694 تأسیس شد و در ابتدا مالکیت خصوصی داشت، در سال 1946 ملی شد، بنابراین اکنون کاملاً تحت مالکیت دولت انگلستان است. دلیل اصلی BOE حفظ ثبات پولی و مالی در کشور است. برخی از وظایف دیگر آن تولید اسکناس های امن، بهره برداری از تسهیلات خرید دارایی و پایین نگه داشتن تورم و ثابت نگه داشتن آن است. این بانک تحت نظارت دیوان است که نام آن برای معرفی هیئت مدیره به کار می رود و در مقابل پارلمان و مردم پاسخگو است.   بانک فدرال رزرو از سوی دیگر ما سیستم فدرال رزرو (Fed) را پیدا کردیم که سیستم بانک مرکزی ایالات متحده است. فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد: نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت حکام منصوب توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که تا حدی توسط رئیس جمهور منصوب شده است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات ناشی از اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار را ارزیابی می کند.
افراد تاثیرگذار
اندرو بیلی از 16 مارس 2020 رئیس بانک انگلستان است. وی در 20 دسامبر 2019 به عنوان رئیس جدید BoE معرفی شد. بیلی در سال 1959 در لستر به دنیا آمد و از کالج کوئینز با مدرک لیسانس در تاریخ و دکترا فارغ التحصیل شد. از دانشکده تاریخ دانشگاه کمبریج در سال 1985. اندرو قبل از اینکه فرماندار BOE شود، در تعدادی از زمینه ها در بانک کار می کرد که اخیراً به عنوان مدیر اجرایی خدمات بانکی و رئیس صندوقدار و همچنین رئیس بانک واحد وضوح ویژه (SRU). نقش های قبلی شامل منشی خصوصی فرماندار و رئیس بخش تحلیل اقتصادی بین المللی در تحلیل پولی است. جروم پاول در فوریه 2018 به عنوان رئیس هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو برای یک دوره چهار ساله منتهی به فوریه 2022 کار خود را آغاز کرد. دوره او به عنوان عضو شورای حکام در 31 ژانویه 2028 به پایان می رسد. متولد در واشنگتن دی سی، او در سال 1975 از دانشگاه پرینستون مدرک لیسانس سیاست گرفت و در سال 1979 مدرک حقوق را از دانشگاه جورج تاون گرفت. پاول به عنوان دستیار وزیر و معاون وزیر خزانه داری رئیس جمهور جورج اچ دبلیو. بوته. او همچنین به عنوان وکیل و بانکدار سرمایه گذاری در شهر نیویورک کار می کرد. از سال 1997 تا 2005، پاول در گروه کارلایل شریک بود.
اخبار و داده های تاثیرگذار
این یک سال کاهشی دیگر برای جفت پوند/دلار بود، اما شدت کاهش عمدتاً به دلیل واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو ایالات متحده و بانک انگلستان (BoE) در نیمه اول سال 2022 شدید بود. شکست سیستم سیاسی بریتانیا با سقوط پوند استرلینگ در برابر دلار ایالات متحده (USD) در نیمه دوم سال همراه بود. علاوه بر این، اقتصاد بریتانیا از تهاجم روسیه به اوکراین که در فوریه سال گذشته رخ داد، به شدت آسیب دید. غرب با تحریم‌های شدید علیه روسیه پاسخ داد، زیرا مسکو از سکوت و قطع عرضه گاز به اروپا و بریتانیا در کنار سایر اقدامات محدودکننده خودداری کرد.
ارزهای تاثیرگذار
EUR/USD جفت ارز EUR/USD (یا یورو دلار) متعلق به گروه “Majors” است، راهی برای ذکر مهم ترین جفت ها در جهان. این گروه همچنین شامل جفت ارزهای زیر است: GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. محبوبیت دلار یورو به این دلیل است که دو اقتصاد اصلی را جمع می کند: اقتصاد اروپایی و آمریکایی (از ایالات متحده آمریکا). این یک جفت ارز پرمعامله است که یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. از آنجایی که جفت EUR/USD بیش از نیمی از کل حجم معاملات در سراسر جهان در بازار فارکس را تشکیل می دهد، تقریباً غیرممکن است که شکافی ظاهر شود، چه رسد به شکاف انحرافی در جهت مخالف. به طور معمول، یورو/دلار آمریکا در طول جلسه آسیایی بسیار آرام است، زیرا داده‌های اقتصادی که بر مبانی آن ارزها تأثیر می‌گذارند، در جلسه اروپا یا ایالات متحده منتشر می‌شوند. هنگامی که معامله‌گران در اروپا به میز کار خود می‌رسند، فعالیت‌های زیادی در نوار پخش می‌شود، زیرا آنها شروع به تکمیل سفارش‌های مشتری و جوکی برای موقعیت‌ها می‌کنند. هنگام ظهر، فعالیت‌ها کاهش می‌یابد، زیرا معامله‌گران برای ناهار بیرون می‌روند و با آنلاین شدن ایالات متحده، دوباره افزایش می‌یابد.   USD/JPY جفت ارز USD/JPY (یا دلار آمریکا ین ژاپن) متعلق به گروه “Majors” است، راهی برای ذکر مهم ترین جفت ها در جهان. این گروه همچنین شامل جفت ارزهای زیر است: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. ین ژاپن نرخ بهره پایینی دارد و معمولاً در معاملات حمل و نقل استفاده می شود. به همین دلیل است که یکی از ارزهای مورد معامله در سراسر جهان است. در USD/JPY، دلار آمریکا ارز پایه و ین ژاپن ارز متقابل است. این جفت نماینده اقتصاد آمریکا (از ایالات متحده آمریکا) و ژاپن است. معامله جفت ارز USD/JPY همچنین به عنوان معامله با “نینجا” یا “Gopher” شناخته می شود، اگرچه این نام خانوادگی بیشتر در صورت اشاره به جفت ارز GBP/JPY استفاده می شود. دلار آمریکا ین ژاپن معمولاً با دو جفت زیر همبستگی مثبت دارد: USD/CHF و USD/CAD. ماهیت این همبستگی به این دلیل است که هر دو جفت ارز از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه مانند USD/JPY نیز استفاده می کنند. زمانی که دو بانک مرکزی اصلی هر کشور، بانک ژاپن (BoJ) و بانک فدرال رزرو (Fed) با اختلاف نرخ بهره جدی مواجه شوند، ارزش این جفت ارز متاثر می شود.
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x