مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

تحلیل و بررسی GBP/USD (دوشنبه 24 اردیبهشت)

تحلیل و بررسی GBP/USD
جفت ارز GBP/USD امروز دوشنبه در بازار معاملاتی اروپا با نوسانات اندکی نسبت به هفته گذشته، بالاتر از سطح 1.2500 قرار گرفته است.

 

سرمایه گذاران پیش از انتشار داده های بازار کار انگلستان در روز سه شنبه و گزارش تورم ماه آوریل ایالات متحده در روز چهارشنبه، به دقت سخنان مقامات بانک های مرکزی را زیر نظر خواهند داشت. زیرا این سخنان روی جفت ارز پوند دلار تاثیر خواهند داشت.

 

 

تحلیل تکنیکال GBP/USD

مقاومت پیش روی این جفت ارز، بالاترین سطح ثبت شده ماه می تاکنون یعنی 1.2635 در نظر گرفته می شود. عبور قاطعانه از این سطح می تواند منجر به بازگشت به قله ماه آوریل در 1.2709 شود. و سپس به طور بالقوه به بالاترین سطح هفتگی یعنی 1.2803 و حتی دستیابی به بالاترین سطح سال 2024 در 1.2893 برسد. در صورت ادامه رشد، با بالاترین سطح هفتگی دیگری در 1.2995 روبرو خواهیم شد که درست پایین سد روانی 1.3000 قرار دارد.

از طرف نزولی، خط حمایت اولیه در پایین ترین سطح سال 2024 یعنی 1.2299. و سپس پایین ترین سطح هفتگی در 1.2187 و پیش از آن پایین ترین سطح اکتبر 2023 در 1.2037 قرار دارد. که همگی پیش از منطقه حمایتی مهم 1.2000 واقع شده اند.

در نمودار 4 ساعته، پوند زیر میانگین متحرک 200 قرار گرفته است. اگر بتواند از آن عبور کند رشدش حتمی خواهد بود.

 

 

تحلیل بنیادی GBP/USD

با این حال، پوند انگلیس (GBP) پس از تصمیم بانک مرکزی انگلستان (BoE) برای حفظ نرخ بهره در سطح 5.25 درصد در روز پنجشنبه با چالش هایی مواجه شد. خبرگزاری رویترز گزارش داد که اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، در کنفرانس مطبوعاتی پس از تصمیم گیری اشاره کرد که “کاهش نرخ بهره در ماه آینده دارد”. اما او قصد دارد قبل از تصمیم گیری منتظر داده های تورم، فعالیت و بازار کار باشد. این موضوع چشم انداز کاهش نرخ بهره در آینده را تقویت کرده. و فشار بر پوند انگلیس و تضعیف جفت ارز GBP/USD را به دنبال داشته است.

پس از آن، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) داده هایی را منتشر کرد. که نشان می دهد تعداد افرادی که برای دریافت مزایای بیکاری تقاضا می دهند، فراتر از انتظارات بوده است. تعداد اولیه متقاضیان بیکاری برای هفته منتهی به 3 می به 231000 نفر افزایش یافته است که از برآوردهای 210000 نفری فراتر رفته و نسبت به رقم 209000 نفر در هفته قبل نیز افزایش یافته است. این موضوع نشان دهنده احتمال تغییر سیاست فدرال رزرو (Fed) به سمت رویکردی کمتر قاطع است که در نتیجه فشار بر بازده اوراق خزانه داری آمریکا و تضعیف دلار آمریکا (USD) را به همراه دارد.

در روز جمعه، پیش بینی می شود شاخص اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان در ماه می کاهش اندکی را نشان دهد. این شاخص یک نظرسنجی است که ارزیابی احساسات را در بین مصرف کنندگان ایالات متحده در سه حوزه اصلی شامل امور مالی شخصی، شرایط کسب و کار و شرایط خرید، در بر می گیرد.

 

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تحلیل و بررسی GBP/USD

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x