مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

تحلیل و بررسی EUR/USD (چهارشنبه 26 اردیبهشت)

EUR/USD
جفت ارز EUR/USD امروز چهارشنبه پس از ثبت بالاترین قیمت روزانه در بیش از یک ماه در روز گذشته، همچنان در محدوده مثبتی بالای 1.0800 باقی مانده است.

 

سرمایه گذاران در انتظار انتشار داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه اول از منطقه یورو و داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آوریل از ایالات متحده هستند. این داده ها به صورت مستقیم روی یورو دلار تاثیر خواهند داشت.

 

 

تحلیل تکنیکال EUR/USD

یورو/دلار به راحتی بالاتر از سطح 1.0790-1.0800 قرار دارد. جایی که میانگین متحرک ساده 50 روزه و 200 روزه (SMA) همسو هستند. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار 4 ساعته بالاتر از 70 قرار دارد که نشان دهنده شرایط اشباع خرید است. با این وجود، در صورتی که ناحیه 1.0790-1.0800 به عنوان حمایت عمل کند، احتمالاً فروشندگان همچنان در حاشیه باقی خواهند ماند.

در جهت صعودی، سطح 1.0865 (سطح استاتیک) قبل از 1.0890-1.0900 (فیبوناچی اصلاحی 78.6% آخرین روند نزولی، سطح روانی) و 1.0960 (نقطه شروع روند نزولی) به عنوان مقاومت های میانی عمل می کنند.

اگر این جفت ارز به زیر ناحیه 1.0790-1.0800 بازگردد و شروع به استفاده از آن به عنوان مقاومت کند، فروشندگان می توانند اقدام کنند. در این سناریو، سطوح 1.0740-1.0750 (فیبوناچی اصلاحی 38.2%، میانگین متحرک ساده 200 دوره ای (SMA) در نمودار 4 ساعته) می توانند به عنوان حمایت بعدی در نظر گرفته شوند.

 

 

تحلیل بنیادی EUR/USD

یورو/دلار در اوایل جلسه آمریکا در روز سه شنبه روند صعودی به خود گرفت و از 1.0800 فراتر رفت. این جفت ارز روند صعودی خود را ادامه داد و روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود از 10 آوریل رسید. با وجودی که چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت برای این جفت ارز حاکی از شرایط اشباع خرید است. در صورتی که داده های تورم ایالات متحده کمتر از حد انتظار باشد، خریداران می توانند کنترل را حفظ کنند.

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) روز سه شنبه گزارش داد که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه آوریل نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است. که در پی افزایش 1.8 درصدی ثبت شده در مارس به دست آمده است. این رقم با انتظارات بازار مطابقت داشت. اما نتوانست به دلار آمریکا (USD) کمک قابل توجهی کند. در همین حال، رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، تکرار کرد که آنها ممکن است مجبور شوند برای مدت طولانی تری از سیاست انقباضی پیروی کنند تا تورم را به سمت هدف 2 درصد کاهش دهند.

در ادامه

کمی بعد، اداره آمار کار (BLS) داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آوریل را منتشر خواهد کرد. بازارها انتظار دارند که هسته CPI به صورت ماهانه 0.3 درصد افزایش یابد. انتشار 0.4 درصد یا بالاتر می تواند باعث شود سرمایه گذاران از پیش بینی کاهش نرخ بهره در سپتامبر خودداری کنند. و به دلار آمریکا اجازه دهد تا قدرت بیشتری پیدا کند. از طرف دیگر، یک رقم ضعیف برای هسته CPI ماهانه، می تواند باعث شود فروش دلار آمریکا شدت بیشتری پیدا کند.

با توجه به ابزار CME FedWatch، سرمایه گذاران در حال حاضر احتمال نزدیک به 35 درصدی را برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر در نظر می گیرند. این موقعیت بازار نشان می دهد که دلار آمریکا قبل از انتشار داده ها با ریسک دوطرفه مواجه است.

 

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
EUR/USD

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x