مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

تحلیل و بررسی EUR/USD (دوشنبه 24 اردیبهشت)

EUR/USD از فشار فروش گسترده در اطراف دلار آمریکا (USD) در روز جمعه سود برد و هفته را با افزایش های اندک به پایان رساند.
جفت ارز EUR/USD امروز دوشنبه در ابتدای هفته نوسانات محدودی مواجه شد و اکنون بالاتر از سطح 1.0750 معامله می شود.

 

با نبود داده های مهم اقتصادی، یورو دلار نوسانات زیادی نخواهد داشت و سرمایه گذاران سخنان مقامات بانک های مرکزی را با دقت زیر نظر خواهند داشت. در اواخر هفته، داده های تورم ایالات متحده می تواند واکنش قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

 

 

تحلیل تکنیکال EUR/USD

این جفت ارز در برابر مقاومت کلیدی در محدوده 1.0790-1.0800 (فیبوناچی اصلاحی 50 درصد از روند نزولی اخیر، سطح روانی) قرار دارد. اگر یورو بتواند بالاتر از این منطقه تثبیت شود، سطوح 1.0830 (فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد) و 1.0900 (فیبوناچی اصلاحی 78.6 درصد) به عنوان موانع بعدی در نظر گرفته می شوند.

در جهت نزولی، اولین حمایت در 1.0750 (فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد، میانگین متحرک ساده 200 دوره ای روی نمودار 4 ساعته) قرار دارد. قبل از سطوح 1.0720 (میانگین متحرک ساده 100 دوره ای) و 1.0700 (فیبوناچی اصلاحی 23.6 درصد) قرار دارد.

 

تحلیل بنیادی EUR/USD

یورو در برابر دلار آمریکا (EUR/USD) در ابتدای هفته جدید با نوسانات محدودی بالاتر از سطح 1.0750 معامله می شود. اظهارات مقامات بانک های مرکزی در کوتاه مدت می تواند بر روند این جفت ارز تاثیر بگذارد. داده های مهم اقتصادی آمریکا یعنی شاخص قیمت تولید کننده (PPI) و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به ترتیب در روزهای سه شنبه و چهارشنبه منتشر می شوند. به نظر می رسد محرک اصلی برای نوسانات بزرگ بعدی در EUR/USD باشند.

در اواخر هفته گذشته، اظهارات قاطعانه سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا بخشی از زیان های ناشی از داده های ناامیدکننده تعداد متقاضیان بیکاری در روز پنجشنبه را جبران کند.

میشل دبلیو. بوومن، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو روز جمعه اعلام کرد که کاهش نرخ بهره را در سال جاری ضروری نمی داند. وی افزود که برای تایید این موضوع به داده های تورم بهتر در چند ماه متوالی نیاز دارد. در همین حال، نیل کاشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، تردیدهای خود را در مورد انقباضی بودن کافی سیاست های پولی تکرار کرد. او خاطرنشان کرد که امکان افزایش نرخ بهره دیگری را در سال جاری رد نمی کند.

فیلیپ جفرسون، معاون رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو و لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند امروز سخنرانی خواهند داشت. بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها احتمال 40 درصدی برای ثابت ماندن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر را پیش بینی می کنند. اگر مقامات فدرال رزرو با انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سپتامبر مخالفت کنند، موقعیت بازار نشان می دهد که امکان افزایش ارزش دلار آمریکا (USD) وجود دارد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
EUR/USD از فشار فروش گسترده در اطراف دلار آمریکا (USD) در روز جمعه سود برد و هفته را با افزایش های اندک به پایان رساند.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x