تحلیل و بررسی AUD/USD

وضعیت کلی نماد
جفت ارز AUD/USD امروز جمعه 29 تیر در معاملات آسیا در حالی که به دنبال ۰.۶۷۵۰ است، همچنان با ثبات معامله می شود. این جفت ارز از داده های اشتغال استرالیا برای ماه ژوئن که عمدتاً مثبت بوده است، حمایت می کند که انتظارات برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) را افزایش داده است. در همین حال، دلار آمریکا در بحبوحه انتظارات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، ضعیف باقی مانده است که از کاهش بیشتر این جفت ارز جلوگیری می کند.
تحلیل و بررسی
تحلیل تکنیکال

دلار استرالیا در روز جمعه در حدود ۰.۶۷۱۰ معامله می شود. تحلیل نمودار روزانه نشان می دهد که جفت AUD/USD از یک کانال صعودی عبور کرده است. که نشان دهنده تضعیف روند صعودی است. اگرچه شاخص قدرت نسبی (RSI) ۱۴ روزه کمی بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد. اما سقوط به زیر این سطح نشان دهنده شروع حرکت نزولی خواهد بود.

حمایت فوری برای AUD/USD در سطح روانی ۰.۶۷۰۰ دیده می شود. کاهش زیر این سطح می تواند بر این جفت ارز فشار وارد کند تا حمایت در حدود ۰.۶۵۹۰ را آزمایش کند.

در جهت صعودی، AUD/USD ممکن است محدوده پایین کانال صعودی را در نزدیکی میانگین متحرک نمایی (EMA) ۹ روزه در ۰.۶۷۲۶ آزمایش کند. بازگشت به کانال صعودی می تواند روند صعودی را تقویت کند. و به طور بالقوه این جفت ارز را قبل از رسیدن به مرز بالایی کانال در ۰.۶۸۴۰ به ۰.۶۸۰۰ برساند.

 

 

 

تحلیل بنیادی

دلار استرالیا (AUD) برای پنجمین جلسه متوالی در روز جمعه با کاهش روبرو شد. این کاهش در AUD/USD را می توان به تقویت دلار آمریکا (USD) به دلیل افزایش ریسک گریزی نسبت داد. با این حال، کاهش AUD ممکن است به دلیل آمار تغییرات اشتغال بالاتر از حد انتظار که نشان دهنده شرایط سخت بازار کار است و نگرانی ها را در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) افزایش می دهد، محدود شود.

دفتر آمار استرالیا روز پنجشنبه نشان داد که تغییرات اشتغال در ماه ژوئن نسبت به ماه مه ۵۰,۲۰۰ نفر افزایش یافته است که از پیش بینی های بازار مبنی بر ۲۰,۰۰۰ نفر فراتر رفته است. این داده ها انتظارات سرمایه گذاران را کمی به سمت افزایش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا در ماه آگوست سوق داد، به طوری که طبق گزارش رویترز، سواپ ها احتمال ۲۰ درصدی را در مقایسه با ۱۲ درصد قبلی نشان می دهند. با این حال، برخلاف پیش‌بینی‌ها مبنی بر نرخ ثابت، نرخ بیکاری از ۴.۰ درصد به ۴.۱ درصد افزایش یافت.

ارزش دلار آمریکا با افزایش بازده اوراق خزانه داری آمریکا حمایت می شود. با این حال، افزایش ارزش دلار ممکن است به دلیل داده های ضعیف بازار کار که انتظارات بازار را برای تصمیم کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر تقویت می کند، محدود شود.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، بازارها اکنون احتمال ۹۳.۵ درصدی را برای کاهش نرخ بهره ۲۵ واحدی در نشست سپتامبر فدرال رزرو نشان می دهند که در مقایسه با ۸۵.۱ درصد هفته گذشته افزایش یافته است.

5 3 رای ها
به این پست امتیاز دهید

سیگنال اتوماتیک

سطوح کلیدی

درباره نماد
سازمان های تاثیرگذار
سازمان های تاثیرگذار
افراد تاثیرگذار
اخبار و داده های تاثیرگذار
ارزهای تاثیرگذار
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x