تحلیل و بررسی طلا XAU/USD

وضعیت کلی نماد
طلا XAU/USD امروز جمعه 29 تیر پس از ثبت رکورد جدید، به دلیل افزایش خرید دلار آمریکا (USD) با اصلاح بیشتری مواجه شد. با این حال، پیش بینی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر می تواند ارزش دلار را محدود کند و به کاهش ضرر برای XAU/USD (قیمت جهانی طلا) کمک کند.
تحلیل و بررسی
تحلیل تکنیکال

از منظر فنی، هر گونه کاهش بعدی به احتمال زیاد در محدوده ۲۴۱۳-۲۴۱۲ دلار حمایت مناسبی پیدا خواهد کرد. و پس از آن سطح روانی ۲۴۰۰ دلار قرار دارد. این سطح به دنبال محدوده حمایتی شکسته شده در گذشته، یعنی سطح افقی ۲۳۹۰-۲۳۸۵ دلار است. که در صورت شکسته شدن قاطع آن، ممکن است برخی فروش های فنی را به دنبال داشته باشد. سپس قیمت طلا ممکن است برای آزمایش حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) که در حال حاضر در نزدیکی منطقه ۲۳۵۹-۲۳۵۸ دلار قرار دارد، روند نزولی را تسریع کند. ضعف مداوم زیر این سطح می تواند میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه را در نزدیکی منطقه ۲۳۱۱ دلار آشکار کند. با حمایت میانی در حدود ۲۳۳۰-۲۳۲۸ دلار.

از طرف دیگر، به نظر می رسد بالاترین سطح جلسه آسیایی، در حدود ۲۴۴۵ دلار، اکنون به عنوان یک مانع فوری عمل کند. که بالاتر از آن قیمت طلا می تواند به منطقه ۲۴۶۹-۲۴۷۰ دلار صعود کند. با توجه به اینکه نوسانات در نمودار روزانه هنوز به طور راحت در محدوده مثبت قرار دارند گاوها (خریداران) ممکن است سپس به دنبال آزمایش مجدد قله تاریخی، نزدیک به منطقه ۲۴۸۳-۲۴۸۴ دلار و فتح سطح روانی ۲۵۰۰ دلار باشند.

 

تحلیل بنیادی

قیمت طلا (XAU/USD) پس از ثبت رکوردهای جدید در اوایل ماه جولای، در حال حاضر در معاملات اروپا در روز جمعه در حدود ۲۴۲۰ دلار تثبیت شده است. این در حالی است که ارزش دلار آمریکا (USD) پس از بهبود قابل توجه روز گذشته از پایین ترین سطح چهار ماهه، برای سومین روز متوالی به عنوان عامل اصلی کاهش قیمت این فلز گرانبها به شمار می رود.

برخی از برداشت سود، به ویژه پس از افزایش اخیر بیش از ۶.۵ درصدی از ابتدای ماه جاری، بر این کاهش دامن زده است. هرچند به نظر می رسد روند نزولی محدود باشد.

در حال حاضر، به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو (Fed) کاهش هزینه های استقراض را در سپتامبر آغاز خواهد کرد. و احتمال دو کاهش نرخ بهره دیگر تا پایان سال را در نظر گرفته اند. این امر باعث کاهش بازده اوراق خزانه داری آمریکا شده و ارزش دلار را محدود می کند.

علاوه بر این، جو ریسک گریزی می تواند از قیمت طلا به عنوان دارایی امن حمایت کند. همچنین، تنش های ژئوپلیتیکی و تقاضای بانک های مرکزی به محدود کردن هر گونه کاهش معنادار برای فلز زرد بدون بازده کمک کند.

4.5 6 رای ها
به این پست امتیاز دهید

سیگنال اتوماتیک

سطوح کلیدی

درباره نماد
در بازار فارکس، طلا نوعی ارز است. ویژگی خاص طلا این است که فقط در برابر دلار آمریکا (USD) قابل معامله است. کد پذیرفته شده بین المللی برای طلا XAU است. این دارایی به عنوان یک دارایی “پناهگاه امن” شناخته می شود، انتظار می رود ارزش آن در زمان نوسانات و عدم اطمینان اقتصادی افزایش یابد. جفت XAU/USD به معامله گر می گوید که برای خرید یک اونس طلا (ارز پایه) به چند دلار آمریکا (ارز مظنه) نیاز است. ایالات متحده کشوری است که بزرگترین ذخایر طلا در جهان را در اختیار دارد.
سازمان های تاثیرگذار
سازمان های تاثیرگذار
 • WGC (شورای جهانی طلا)، سازمان توسعه بازار برای صنعت طلا که هدف آن تحریک و حفظ تقاضا برای آن کالا است.
 • LBMA، انجمن بازار شمش لندن، که اعضای آن تجارت را در این بازار عمده فروشی خارج از بورس برای تجارت طلا و نقره انجام می دهند. بانک انگلستان بر آن نظارت ضعیفی دارد. اکثر اعضا بانک های بزرگ بین المللی یا دلالان و پالایشگاه های شمش هستند.
 • COMEX (Commodity Exchange Inc.)، بازار اولیه برای تجارت فلزات. COMEX در سال 1994 با بورس تجاری نیویورک (NYMEX) ادغام شد و به بخش مسئول تجارت فلزات تبدیل شد.
 • استخر طلای زوریخ در سال 1968 توسط بزرگترین بانک های سوئیس پس از فروپاشی استخر طلای لندن تاسیس شد.
 • CGSE، انجمن بورس طلا و نقره چین (به اهمیت چین از نظر ذخیره طلا در بالا نگاه کنید).
افراد تاثیرگذار
دیوید هارکائیل، رئیس شورای جهانی طلا استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین و دبیر کل حزب کمونیست چین
اخبار و داده های تاثیرگذار

شاخص های اصلی که معامله گران برای درک جایگاه طلا باید مراقب آن باشند عبارتند از:

 • تقاضا در مقابل عرضه برای کالا
 • بازارهای نابسامان یا زمینه کاهش ارزش پول: طلا به عنوان پناهگاه سرمایه گذاران در زمان عدم اطمینان اقتصادی یا زمانی که هر کشوری شاهد کاهش ارزش پول خود است شناخته شده است.

 • کاربردهای عملی: اختراعات فناوری، استفاده از جواهرات و غیره

ارزهای تاثیرگذار
 • واحد پول: USD و EUR. گروه مهم دیگری از جفت‌های تاثیرگذار عبارتند از: EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD.
 • کالاها: نقره، مهمترین کالای فلزی گرانبها همراه با طلا.

 • اوراق قرضه: Bund (کلمه آلمانی برای “اوراق”، اوراق بهادار بدهی صادر شده توسط دولت فدرال آلمان) و T-Note (یادداشت خزانه، اوراق بدهی قابل فروش دولت ایالات متحده)

 • شاخص ها: Hui (AMEX Gold BUGS)، XAU (Philadelphia Gold and Silver Sector Index) و GDM (NYSE Arca Gold Miners Index) مهم ترین بورس ها عبارتند از: بورس کالای نیویورک (COMEX)، هیئت تجارت شیکاگو، یورو نکست. /LIFFE، بازار شمش لندن، بورس کالای توکیو، Bolsa der Mercadorias e Futuros و بورس آتی کره.

0
نظر شما درباره این پست چیست؟x