مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل هفتگی فارکس (یک‌شنبه 22 بهمن)

تحلیل هفتگی فارکس: CPI ایالات متحده در روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود تاثیر زیادی در روند این جفت ارزها داشته باشد.

 

در ویدئو امروز به تحلیل هفتگی جفت ارزهای مهم EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, AUD/USD, USD/CAD پرداختیم

 

 

CPI ایالات متحده در روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود تاثیر زیادی در روند این جفت ارزها و شاخص دلار داشته باشد. انتشار CPI ایالات متحده آمریکا از آن‌جایی که تاثیر بسیاری در تصمیم فدرال رزرو آمریکا دارد بسیار مورد انتظار معامله‌گران خواهد بود. در صورت کاهش تورم مصرف کننده انتظار می‌رود فدرال رزرو آماده کاهش نرخ بهره در جلسات آینده باشد.

 

انتظار می‌رود که CPI نسخه Core با 0.3% بدون تغییر منتشر شود. اما شاخص ماهیانه قیمت مصرف کننده آمریکا پیش‌بینی می‌شود از 0.3% به 0.2% کاهش یابد. انتظار می‌رود شاخص سالیانه قیمت مصرف کننده نیز از 3.4% به 2.9% کاهش یابد.

 

 

 

در ادامه تحلیل هفتگی . . .

 

EUR/USD هفته را با روند مثبت پایان داد و پس از کاهش شدید روز دوشنبه مقداری تعادل را به دست آورد. این جفت ارز به هدف قرار دادن مانع 1.0800 در کوتاه مدت ادامه می دهد.

از نظر رویدادها، هفته جالبی در بریتانیا خواهد بود. گزارش بازار کار در 13 فوریه و به دنبال آن نرخ تورم در 14 فوریه منتشر می شود. سرانجام، خرده فروشی ماه ژانویه در 16 فوریه منتشر خواهد شد. به نظر می رسد روند اصلاح GBP/USD درست پیش از منطقه 1.2650 تا کنون متوقف شده است.

در تقویم ژاپن، قیمت‌های تولیدکننده در 13 فوریه قبل از تولید صنعتی و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در 15 فوریه منتشر می‌شود. سرمایه‌گذاری هفتگی اوراق قرضه خارجی و شاخص صنعت، هر دو در پایان هفته منتشر می‌شوند. USD/JPY به سد مهم 150.00 در پشت افزایش شدید فشار فروش در اطراف ارز ین ژاپن نزدیک می شود.

 

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تحلیل هفتگی فارکس: CPI ایالات متحده در روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود تاثیر زیادی در روند این جفت ارزها داشته باشد.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x