مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل هفتگی فارکس و طلا XAU/USD (یک‌شنبه 15 بهمن)

تحلیل هفتگی فارکس و طلا XAU/USD: در این پست به تحلیل هفتگی جفت ارزهای اصلی و نمودار طلا/دلار در تاریخ 15 بهمن پرداختیم.

در این پست به تحلیل هفتگی جفت ارزهای اصلی و نمودار طلا/دلار در تاریخ 15 بهمن پرداختیم

 

 

در ویدئو امروز به تحلیل هفتگی جفت ارزهای مهم EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, AUD/USD, USD/CAD  و XAU/USD  پرداختیم. بازارها همچنان تحت تاثیر شرایط ژئوپلتیک قرار دارند و نوسانات و حرکات غیر قابل پیش‌بینی در رفتار بازار شاهد هستیم.

 

از مهمترین رویدادهای هفته گذشته باید به انتشار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اشاره کنیم که در روز جمعه تاثیر بسیار زیادی در بازار داشت. تغییر اشتغال غیرکشاورزی ایالات متحده 353 هزار نفر منتشر شد. این آمار از انتشار قبلی 333 هزار نفر و انتظارات بازار که 187 هزار نفر بود بسیار بالاتر منتشر شد. میانگین درآمد ساعتی نیز در همین ساعت 0.6% منتشر شد که بیشتر از 0.4 درصد ماه قبل و 0.3 درصد پیش بینی بود.

 

 

تحلیل هفتگی جفت ارزها و طلا XAU/USD

 

در روز جمعه با افزایش ناشی از دادهای مثبت ایالات متحده شاخص دلار به نزدیکی محدوده 104.0 رسید. با این افزایش EUR/USD روند صعودی روز قبل را که به نزدیکی سطح 1.0900 رسید معکوس کرد. GBP/USD هم به دنبال رشد شاخص دلار از محدوده 1.2700 به 1.2610 سقوط کرد. USD/JPY پس از نزدیک شدن به حمایت میانگین متحرک 50 روزه در نمودار روزانه روند نزولی در کوتاه مدت را معکوس کرد و به سطح 148.5 بازگشت. جفت ارز AUD/USD با رسیدن به محدوده مقاومتی 0.6600 و آزمایش این مقاومت بعد از انتشار داده‌های حقوق و دستمزد غیر کشاورزی به سطح 0.6500 سقوط کرد. USD/CAD پس از آزمایش دوباره محدوده 1.3360 به بالای 1.3450بازگشت تا روند صعودی را در بلند مدت حفظ کند.

 

 

5 2 رای ها
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تحلیل هفتگی فارکس و طلا XAU/USD: در این پست به تحلیل هفتگی جفت ارزهای اصلی و نمودار طلا/دلار در تاریخ 15 بهمن پرداختیم.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x