مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل شاخص دلار و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (22 بهمن)

شاخص دلار
در این پست به تحلیل شاخص دلار و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (22 بهمن) پرداختیم.

 

در ویدیو امروز به بررسی رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری پرداختیم. رویدادهای مطرح شده در این ویدیو به دلیل اهمیت و تاثیر بالایی که دارند میتواند بر ارز مربوطه تاثیر گذار باشند.

 

 

از مهمترین این رویدادها میتوان به صحبت های اندرو بیلی، عضو MPC در روز دوشنبه، تغییر تعداد مدعی انگستان، شاخص ماهیانه و سالیانه قیمت مصرف کننده آمریکا در روز سه شنبه اشاره کرد. روز چهارشنبه نیز شاخص سالیانه قیمت مصرف کننده انگلستان از اهمیت بالایی برخوردار است. روز پنج شنبه با رویدادهای مهم تغییر اشتغال استرالیا، نرخ بیکاری استرالیا، تولید ناخالص داخلی انگلستان ماهیانه، خرده فروشی آمریکا ماهیانه و شاخص تولید امپایر استیت همراه است. در روز جمعه نیز میتوان به خرده فروشی ماهیانه انگلستان، شاخص ماهیانه قیمت تولید کننده آمریکا و احساسات مصرف کننده اولیه UoM اشاره کرد.

 

 

بخش تحلیل شاخص دلار

دلار آمریکا DXY هفته گذشته توانست حرکت صعودی کوتاه مدت خود را ادامه دهد. اما حرکت خیلی ادامه دار نبود و بعد از رسیدن نمودار به ناحیه مقامتی 104.621 متوقف شد و شروع به حرکت اصلاحی کرد. در ادامه هفته شاخص در محدوده رنج 103.812 تا 104.284 در نوسان بود و نتوانست ادامه روند صعودی را انجام دهد. اما این هفته با وجود داده های اقتصادی مهم امکان ادامه حرکت صعودی همچنان وجو دارد. اگر شاخص بتواند از این محدوده رنج با کمک داده های اقتصادی عبور کند اولین ناحیه مقاومتی پیش رو محدوده 105.015 خواهد بود. اما اگر قرار به حرکت در جهت نزول باشد، اولین حمایت پیش رو ناحیه 103.604 خواهد بود.

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاخص دلار

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x