مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل شاخص دلار و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (8 بهمن)

شاخص دلار
در این پست به تحلیل شاخص دلار و بررسی رویدادهای اقتصادی مهم هفته (8 بهمن) پرداختیم.

 

در ویدیو امروز به بررسی رویداد های مهم اقتصادی هفته جاری پرداختیم. رویدادهای مطرح شده در این ویدیو به دلیل اهمیت و تاثیر بالایی که دارند میتواند بر ارز مربوطه تاثیر گذار باشند.

 

از مهمترین این رویدادها میتوان به اعتماد مصرف کننده و فرصت های شغلی JOLTS آمریکا در روز سه شنبه، تغییر اشتغال غیر کشاورزی ADP آمریکا، تولید ناخالص داخلی کانادا و نرخ بودجه دولتی آمریکا در روز چهارشنبه اشاره کرد. در روز پنج شنبه نیز رویدادهای زیاد و مهمی وجود دارد که میتوانند بازار را تحت تاثیر خود قرار دهند. از این مهمترین این باید به آرای رسمی نرخ بانکی کمیته سیاست پولی انگلستان، نرخ رسمی بانک انگلستان، مطالبات بیکاری آمریکا و شاخص تولید مدیران خرید موسسه مدیریت تامین اشاره کرد. رویدادهای مهم ذر روز جمعه نیز ادامه دارند. رویدادهایی مانند میانگین درآمد ساعتی ماهیانه آمریکا، تغییر اشتغال غیرکشاورزی آمریکا و نرخ بیکاری آمریکا.

 

بخش تحلیل شاخص دلار

در هفته گذشته DXY نتوانست محدوده مقاومتی 103.843، که ناحیه بزرگی نیز هست را بشکند. از طرفی سد محکم میانگین متحرک 200 روزه در تایم فریم روزانه نیز در همین محدوده مقاومتی قرار دارد، که شاخص موفق به عبور از آن نیز نشد. لازم به ذکر است که این حرکت رنج در شاخص تا حد زیادی تحت تاثیر اتفاقات و تنش های خوارمیانه نیز هست. اما با شروع هفته جدید و سیل رویدادهای مهم اقتصادی این هفته، شاید بتوانیم شاهد عبود دلار از محدوده رنج خود باشیم.

5 2 رای ها
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاخص دلار

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x