مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل تکنیکال EUR/USD پنج‌شنبه 19 بهمن

EUR/USD در سه روز گذشته روند نزولی قوی خود را از یک حمایت مهم اصلاح کرد. اگر این جفت ارز بتواند از این محدوده حمایتی خارج شود . . .

در این ویدئو به تحلیل EUR/USD در روز پنج‌شنبه 19 بهمن پرداختیم

 

یورو/دلار در سه روز گذشته روند نزولی قوی خود را از یک حمایت مهم اصلاح کرد. اگر این جفت ارز بتواند از این محدوده حمایتی خارج شود، انتظار می‌رود چشم انداز این جفت ارز صعودی شود. اما در روند نزولی یورو/دلار در کوتاه مدت توانایی آزمایش سطوح پایین تر را با توجه به قوی تر شدن شاخص دلار آمریکا دارد.

 

 

تحلیل تکنیکال

 

جفت ارز EUR/USD حرکت اصلاحی این هفته را در زیر 1.0800 در اوایل پنجشنبه حفظ می کند. روند صعودی این جفت ارز به دلیل کاهش اندک دلار آمریکا است، اما معامله گران قبل از بولتن بانک مرکزی اروپا و بسیاری از سخنرانی های بانک های مرکزی محتاطانه رفتار می کنند.

در روند صعودی، قیمت باید از بالاترین سطح هفتگی 1.0932 عبور کند تا به بالای سطح هفتگی بعدی 1.0998 برسد. افزایش بیشتر از اینجا ممکن است راه را برای فشار احتمالی برای رسیدن به قله دسامبر 1.1139 هموار کند.

 

 

 

 

در ادامه . . .

 

اصلاح دلار آمریکا  فضای تنفس بیشتری را برای جفت ارز EUR/USD ایجاد کرد و آن را تشویق کرد تا منطقه 1.0780 را بازبینی کند.

در واقع، در زمانی که سرمایه‌گذاران به ارزیابی احتمال آغاز چرخه تسهیل فدرال رزرو ادامه می‌دادند، دلار به منطقه 104.00 بازگشت.

اظهارات اخیر جروم پاول، تعهد فدرال رزرو به حفظ رویکرد محتاطانه برای تغییرات نرخ بهره را نشان می دهد. وی همچنین بر لزوم افزایش اعتماد قبل از کاهش نرخ بهره تاکید کرد. با تقویت این دیدگاه، فدرال رزرو مینیاپولیس، نیل کشکاری، روز چهارشنبه پیشنهاد کرد کمیته می تواند قبل از شروع کاهش نرخ ها، برای ارزیابی داده ها زمان بگذارد و افزود که کاهش 2 تا 3 نرخی در سال جاری مناسب به نظر می رسد.

 

 

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
EUR/USD در سه روز گذشته روند نزولی قوی خود را از یک حمایت مهم اصلاح کرد. اگر این جفت ارز بتواند از این محدوده حمایتی خارج شود . . .

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x