مرجع فارسی فارکس    ForexInsight

تحلیل تکنیکال EUR/USD جمعه 20 بهمن

EUR/USD به تلاش خود برای عبور از سد میانگین متحرک 100 روزه ادامه می دهد. این جفت ارز در جلسه اروپا در روز جمعه با مقداری عرضه روبرو می شود.

در ویدئو امروز به تحلیل تکنیکال EUR/USD در روز جمعه 20 بهمن پرداختیم

 

روز گذشته با قوی‌تر شدن شاخص دلار آمریکا یورو/دلار مسیر اصلاحی خود را کاهش داد. اما این کاهش دوامی نداشت و این جفت ارز پس از رسیدن به محدوده‌های حمایتی قوی دوباره به زیر سطح 1.0800 بازگشت. در این حالت انتظار می‌رود روند اصلاحی در این جفت ارز حفظ شود یا در غیر این صورت محدوده‌هایی را که روز گذشته لمس کرد دوباره آزمایش کرده و به بالا برگردد. با عدم انتشار رویداد مهم برای این جفت ارز در روز جمعه انتظار می‌رود روند اصلاحی حفظ شود.

 

 

تحلیل تکنیکال

 

اگر جفت ارز EUR/USD  سطح 1.0722 را بشکند، ممکن است به سمت پایین ترین سطح نوامبر 2023 یعنی 1.0516 و به دنبال آن پایین ترین سطح هفتگی 1.0495 حرکت کند. انتظار می رود این جفت ارز در صورتی که به طور مداوم از میانگین متحرک 200 روزه در 1.0833 عبور کند، روند نزولی شود.

در روند صعودی، قیمت باید از بالای سطح هفتگی 1.0932عبور کند تا به قله هفتگی بعدی در 1.0998 برسد. که سد روانی 1.1000 را تقویت می کند.

نمودار چهار ساعته اکنون یک پیشرفت متوسط را نشان می دهد. با این حال، تلاش‌های صعودی ممکن است با هدف به چالش کشیدن سطح 1.0802 قبل از رفتن به محدوده 1.0836 قبل از 1.0897 باشد.

 

 

 

 

 

در ادامه . . .

 

کاهش دیرهنگام شتاب دلار آمریکا جرقه ای را در مجموعه ریسک ایجاد کرد. این جرقه باعث شد که جفت ارز EUR/USD در روز پنجشنبه در منطقه 1.0770/80 در نوسان باشد و همچنان توسط میانگین متحرک 100 روزه محدود شود.

در واقع، حرکت صعودی اولیه دلار با وجود ادامه حرکت به سمت بالا، قدرت خود را از دست داد و در مجاورت منطقه 104.00 فروکش کرد. علاوه بر این، سرمایه گذاران به ارزیابی احتمال آغاز چرخه تسهیل فدرال رزرو  در گردهمایی ماه مه یا ژوئن ادامه دادند.

این ارزیابی با اظهارات اخیر رئیس جروم پاول، که تعهد فدرال رزرو به رویکرد محتاطانه در مورد کاهش نرخ بهره را نشان داد، تقویت شد. وی بر لزوم افزایش اطمینان قبل از بررسی هرگونه کاهش نرخ ها تاکید کرد.

 

 

 

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
EUR/USD به تلاش خود برای عبور از سد میانگین متحرک 100 روزه ادامه می دهد. این جفت ارز در جلسه اروپا در روز جمعه با مقداری عرضه روبرو می شود.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x