بازار کار آمریکا: ۸.۱۴ میلیون فرصت شغلی و نرخ ثابت استخدام و اخراج

فرصت های شغلی JOLTS
طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در روز سه شنبه، تعداد فرصت‌های شغلی در آخرین روز کاری ماه مه، ۸.۱۴ میلیون نفر بود که این رقم در نظرسنجی فرصت‌های شغلی و جابه‌جایی نیروی کار (JOLTS) منتشر شد.

  • تعداد فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه مه از ۸ میلیون فراتر رفت.

  • شاخص دلار آمریکا پس از انتشار این داده‌ها همچنان زیر ۱۰۶.۰۰ باقی ماند.

این رقم بالاتر از پیش‌بینی بازار که ۷.۹ میلیون نفر بود قرار گرفت و به دنبال رقم ۷.۹ میلیون (اصلاح‌شده از ۸.۰۵ میلیون) فرصت شغلی گزارش شده در ماه آوریل است.

BLS در انتشار خود اشاره کرد که «در طول ماه، تعداد استخدام‌ها و کل جدایی‌ها با اندکی تغییر به ترتیب روی ۵.۸ میلیون و ۵.۴ میلیون نفر باقی ماندند.» «همچنین، در میان جدایی‌ها، تعداد استعفاها (۳.۵ میلیون) و اخراج‌ها (۱.۷ میلیون) تغییرات کمی داشتند.»

اگرچه شاخص دلار آمریکا پس از انتشار این گزارش کمی از پایین ترین سطح خود در جلسه معاملاتی بالاتر رفت. اما در نهایت در سطح ۱۰۵.۸۰ بسته شد که در واقع در طول روز تقریباً بدون تغییر بود.

بازار اوراق قرضه:
  • اوراق قرضه خزانه‌داری 10 ساله: طبق سایت Bloomberg بازده اوراق قرضه خزانه‌داری 10 ساله آمریکا در ساعت 17:30 به 3.71% رسیده بود. که نسبت به سطح 3.70% قبل از انتشار داده‌ها کمی افزایش یافته بود. این نشان‌دهنده افزایش احتمالی تورم و انتظارات برای افزایش نرخ توسط فدرال رزرو در آینده نزدیک است.
بازار سهام:
  • S&P 500: با توجه به Google Finance شاخص S&P 500 در ساعت 17:30 در سطح 3917.95 قرار داشت. که نسبت به سطح 3912.78 قبل از انتشار داده‌ها کمی افزایش یافته بود. این نشان‌دهنده یک احساس مثبت محتاطانه در بازار بود، زیرا سرمایه‌گذاران به داده‌های اشتغال به عنوان نشانه‌ای از سلامت اقتصادی نگاه می‌کنند.
0 0 رای ها
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرصت های شغلی JOLTS

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x