مرجع فارسی فارکس - ForexInsight

افزایش تولید ناخالص داخلی واقعی و ادعاهای اولیه بیکاری ایالات متحده

تولید ناخالص داخلی (GDP) ارزش پولی یا بازاری همه کالاها و خدمات نهایی تولید شده در داخل مرزهای یک کشور در یک دوره زمانی خاص است.
تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده 1.3٪ در سه ماهه اول در مقابل 1.6٪ در برآورد اول افزایش یافته است. ادعاهای اولیه بیکاری بیش از حد تخمین زده شده بود.

 

  • BEA رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه اول را به 1.3 درصد کاهش داد.
  • شاخص دلار آمریکا در محدوده منفی زیر 105.00 باقی می ماند.
  • ادعاهای اولیه بیکاری در مقایسه با هفته قبل 219 هزار افزایش یافت.
  • ادامه مطالبات بیکاری حدود 1.79 میلیون افزایش یافت.

 

دومین برآورد دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) در روز پنجشنبه، تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده با نرخ سالانه 1.3 درصد در سه ماهه اول افزایش یافت. این رقم به دنبال رشد 1.6 درصدی ثبت شده در برآورد اول بود و مطابق با انتظارات بازار بود.

BEA توضیح داد: “با برآورد دوم، بازنگری های نزولی در مخارج مصرف کننده، سرمایه گذاری موجودی خصوصی و مخارج دولت فدرال تا حدی با تجدید نظرهای صعودی در مخارج دولتی و محلی، سرمایه گذاری ثابت غیر مسکونی، سرمایه گذاری ثابت مسکونی و صادرات جبران شد.” “واردات اصلاح شد.”

 

طبق آمار وزارت کار ایالات متحده (DoL) در روز پنجشنبه، شهروندان ایالات متحده که برای مزایای بیمه بیکاری درخواست داده اند، در هفته منتهی به 25 مه 219 هزار افزایش یافته است. چاپ ها درست بالاتر از تخمین های اولیه (218K) و بالاتر از افزایش هفتگی قبلی 216K (بازبینی شده از 215K) بودند.

جزئیات بیشتر این نشریه نشان داد که نرخ بیکاری بیمه شده تعدیل شده فصلی پیش 1.2 درصد و میانگین متحرک 4 هفته ای 222.50 بود که 2.5 هزار افزایش نسبت به میانگین اصلاح شده هفته قبل داشت.

 

واکنش بازار

با واکنش فوری، دلار آمریکا (USD) تحت فشار نزولی قرار گرفت. در زمان انتشار داده، شاخص دلار آمریکا با 0.3% کاهش در روز به 104.80 رسید.

 

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تولید ناخالص داخلی (GDP) ارزش پولی یا بازاری همه کالاها و خدمات نهایی تولید شده در داخل مرزهای یک کشور در یک دوره زمانی خاص است.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x