اشتغال غیرکشاورزی آمریکا در ژوئن از حد انتظار فراتر رفت

در روز چهارشنبه آمار تغییر اشتغال غیر کشاورزی ایالات متحده منتشر شد. این آمار بالاتر از پیش‌بینی بازار (191K) و کمتر از دوره قبل(497K) بود.
اشتغال غیرکشاورزی ماهیانه آمریکا در ماه ژوئن از پیش بینی ها فراتر رفت و به عدد 206,000 نفر رسید.

 

طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در روز جمعه، تعداد مشاغل غیرکشاورزی (NFP) در آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۶,۰۰۰ نفر افزایش یافته است. این رقم پس از افزایش ۲۱۸,۰۰۰ نفری در ماه می (که از رقم اولیه ۲۷۲,۰۰۰ نفر تجدید نظر شده است.) به دست آمده و بالاتر از پیش بینی بازار که ۱۹۰,۰۰۰ نفر بود، قرار دارد.

سایر جزئیات گزارش مشاغل نشان داد که نرخ بیکاری از ۴ درصد به ۴.۱ درصد کمی افزایش یافته است، در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار از ۶۲.۵ درصد به ۶۲.۶ درصد رسیده است. در نهایت، تورم دستمزد، که با تغییر در میانگین درآمد ساعتی سنجیده می شود، از ۴.۱ درصد در سال گذشته به ۳.۹ درصد کاهش یافته که مطابق با انتظارات بازار است.

 

دلار آمریکا با انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا تضعیف شد

ارز دلار آمریکا (USD) در واکنش اولیه به داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (Nonfarm Payrolls) با فشار فروش ملایمی مواجه شد. در زمان انتشار این خبر، شاخص دلار آمریکا 0.2 درصد کاهش روزانه را به ثبت رساند و به 104.90 رسید.

 

طلا با افزایش امید به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، در روز جمعه افزایش یافت

قیمت طلا (XAU/USD) در روز جمعه همچنان به روند صعودی خود ادامه داد. این افزایش در حالی رخ داده است که خوش بینی سرمایه گذاران نسبت به کاهش زودتر از حد انتظار نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش یافته. و همزمان با تضعیف دلار آمریکا، تقاضا برای طلا که عمدتا با دلار خرید و فروش می شود، بالا رفته است.

انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا (NFP) در روز جمعه، بر افزایش قیمت طلا دامن زد. نرخ بیکاری برخلاف انتظار اقتصاددانان، از ۴ درصد به ۴.۱ درصد افزایش یافت که نشان دهنده سرد شدن بازار کار است. این امر می تواند احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای تحریک استخدام را افزایش دهد.

5 1 رای
به این پست امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
در روز چهارشنبه آمار تغییر اشتغال غیر کشاورزی ایالات متحده منتشر شد. این آمار بالاتر از پیش‌بینی بازار (191K) و کمتر از دوره قبل(497K) بود.

نویسنده

اشتراک گذاری
0
نظر شما درباره این پست چیست؟x